Pierwsze programy już w sklepie Steam
Przez Jarek Jackowski Dnia 3 Paź, 2012 O 05:22 PM | Kategorie INTERNET, NOWOŚCI | Z 0 Komentarzami

Co prawda premiera pierwszych aplikacji użytkowych na Steamie się odrobinę przesunęła, niemniej jednak wczoraj mogliśmy je znaleźć. Nie wiadomo co spowodowało tak dozy poślizg, niemniej jednak, jak to mówią – co się odwlecze to nie uciecze. Valve opublikowało sześć różnych aplikacji, w tym jedną darmową. Wszystkie aplikacje będą zaznaczone w sklepie plakietka „Oprogramowanie”. 

 

Aplikacje, które zobaczymy w sklepie to:

  • GameMaker Studio – darmowa aplikacja (w wersji lite) pozwalająca na tworzenie własnych gier. Za jej pomocą zrobimy gry na Windowsa, Maca, Androida, iOSa oraz na własną stronę internetowa (takowa gra korzystałaby z HTML5). Aplikacja jest bardzo łatwa w obsłudze i pozwala na zrobienie gry nawet kompletnemu laikowi, choć oczywiście czym większe umiejętności tym bardziej zaawansowany efekt końcowy. Ciekawostka- to oprogramowanie posiada osiągnięcia
  • 3D-Coat – za aplikację twórcy życzą sobie ponad 60 euro. Dlaczego tak dużo? Bo jest to w pełni profesjonalny program umożliwiający tworzenie grafiki 3D. Ewidentnie nie jest to program dla laików. Niedoświadczone osoby zostaną skutecznie odstraszone cena i wręcz gigantyczną ilością funkcji już na ekranie głównym.
  • ArtRage Studio Pro – ponad 50 euro. Co za to dostajemy? Wirtualne płótno. Każdy, kto czuje w sobie talent Pisacca i jest w stanie zapłacić za tą aplikację tyle kasy może przelać swoje pomysły na… ekran. Możliwości jest naturalnie bardzo dużo, dostępne jest demo a swoje dzieła możemy zapisywać w Steam Cloud.
  • To tylko czesć aplikacji. Inne to: 3D Mark Ventage, 3D Mark 11, CameraBag 2. Jeśli nikogo nie odstrasza cena – zapraszam do kupowania.