Pierwszy test aparatu w Nokia Lumia 920
Przez Jarek Jackowski Dnia 8 Wrz, 2012 O 05:03 PM | Kategorie MOBILNE, NOWOŚCI, POLECANE | Z 0 Komentarzami

Przedstawiciele fińskiego producenta zaproponowali dziennikarzom z The Verge testowanie aparatu w telefonie Nokia Lumia 920. Test odbył się w nocy, co dało możliwość sprawdzenia w akcji trybu PureView. Aby nie opierać się tylko na suchych faktach, dziennikarze przygotowali porównanie zdjęć wykonanych innymi telefonami – m.in. iPhone 4S, Galaxy S III oraz HTC One X. Jak poradziła sobie nowa Lumia?

Zaskakująco dobrze – zdjęcia wykonane przy jej użyciu są wyraźnie lepsze od konkurencyjnych aparatów. Pierwszy plan jest prawie tak samo widoczny jak w dzień. Należy zaznaczyć że wszystkie zdjęcia były wykonywane w trybie nocnym, ale bez włączonego flesza. Należy dodać, że szumy są stosunkowo niewielkie, artefaktów jest mało, a ostrość jest zadowalająca. 

Niestety dziennikarze nie mogli sprawdzić kontrowersyjnego trybu OIS- stabilizacji obrazu przedstawionej na podrabianym filmiku. Oby była ona równie dobra, jak ta uzyskana za pomocą samochodu… 😉  Nokii nie zostało dużo czasu na szlify – premiera ma się odbyć w październiku.

Test możecie zobaczyć tutaj: http://www.theverge.com/2012/9/7/3299784/nokia-lumia-920-pureview-camera-hi-res-photos