PlayStation Move także dla PC?
Przez Admin Dnia 9 Lut, 2011 O 04:26 PM | Kategorie HARDWARE, NOWOŚCI | Z 0 Komentarzami

Nowy projekt o nazwie Move Server w niedalekiej przyszłości umożliwi nam na korzystanie z kontrolera Move na naszym pececie. Za wszystkim stoi producent kontrolera, który sponsoruje ten projekt.

Sony wraz ze swoim nowym projektem Move Server chce zachęcić twórców gier PC, by Ci tworzyli gry które będą obsługiwać kontroler Move, który na dzień dzisiejszy dostępny jest dla posiadaczy PlayStation 3. Więcej informacji na temat projektu nie znamy. Dowiedzieć się więcej będziemy mogli w przeciągu kilku dni – przynajmniej tak zapowiedział John McCutchan z Sony Computer Entertainment America.

Move Server jest bardzo dobrym pomysłem na szersze zastosowanie kontrolera ruchu. Do tej pory, takimi zabawkami mogli się cieszyć posiadacze konsol, lecz niebawem to może się zmienić. Możliwe też, że firma Microsoft rozpocznie podobną inicjatywę i pozwoli na korzystanie z Kinetica na komputerze osobistym. Z niecierpliwością czekam na kolejne informacje na temat postępu Move Server oraz na pierwsze gry które wykorzystuję kontroler Sony.