PlayStation Phone – Wiemy wszystko, prawie wszystko
Przez Admin Dnia 9 Sty, 2011 O 11:54 AM | Kategorie HARDWARE, MOBILNE, NOWOŚCI | Z 1 komentarzem

Znamy już oficjalne informacje na temat nowego, przenośnego urządzenia z funkcją telefonu od Sony. PlayStation Phone to już nie konsola a smartfon, którym zarządza system Google Android 2.3

W Internecie krążyło wiele plotek na temat PlayStation Phone. Możemy już o nich zapomnieć, ponieważ znamy oficjalne informacje o urządzeniu Sony. Niestety, to już nie przenośna konsola z którą mieliśmy do czynienia przed kilka dobrych lat. PlayStation Phone, ma być sprzedawany jako smartfon, co może zmartwić miłośników PSP. Więc tak, urządzenie z serii Sony Ericsson Xperia będzie wyposażone w Androida w wersji 2.3. Za wyświetlanie obrazu będzie odpowiedzialny układ Qualcomm Adreno 205 oraz 4 – calowy ekran o rozdzielczości 854 x 480. Sercem urządzenia będzie procesor Snapdragon QSD8255 z taktowaniem 1GHz. Oprócz tego mamy do dyspozycji 512 MB pamięci RAM oraz ROM, aparat 5 – megapikselowy z autofokusem oraz lampą błyskową LED, miejsce na kartę SIM, czytnik kart microSD, port micro-USB, akcelerometr i dodatkowy mikrofon do redukcji szumów. Za dostarczanie prądu odpowiedzialna jest bateria o pojemności 1 500 mAh.

Smartfon w testach osiągnął 59,1 fps w benchmarku Neocore OpenGL ES 1.1 i 1 733 punktów w teście Aurora Softworks Quadrant. Szczerze można przyznać, że jak na smartfona to świetny wynik. Niestety, nie znamy dokładnych informacji na temat gier dedykowanych na to urządzenie. Prawdopodobnie, gry będą uruchamiane za pomocą aplikacji PlayStation Pocket, lecz nie wiadomo które gry będziemy mogli odpalić, czy te z PSP czy jakieś inne? Czego jeszcze nie znamy? Oficjalnej daty premiery oraz ceny PlayStation Phone, lecz te informacje będą dostępne zapewne już nie długo!

  • AI9

    Cena zapewne nie będzie niska. Ale za taki sprzęt warto wydać trochę gotówki.