Pobieraczek.pl zamknięty, ale to nie koniec
Przez Michał Deptuch Dnia 6 Sty, 2013 O 01:14 PM | Kategorie INTERNET, NOWOŚCI, POLECANE | Z 2 Komentarzami

Serwis pobieraczek.pl został już zamknięty, ale na jego miejscu powstał już kolejny działający na tej samej zasadzie – plikostrada.pl.

Kilka dni temu serwis pobieraczk.pl został zamknięty. Oferował on usługę dostępu do sieci Usenet. Na stronie wyraźnie pisało o 10-dniowym darmowym dostępie do oferowanych usług. Faktycznie jednak musieliśmy założyć konto, podając wiele swoich danych osobowych, a przy tym zawieraliśmy umowę. Zmuszeni byliśmy do zapłaty za usługę, nękani byliśmy ostrzeżeniami i wezwaniami przedsądowymi. Na szczęście serwis został ukarany karą pieniężną i zamknięty.

plikostrada

plikostradaAle co z tego skoro kilka dni później został już otwarty kolejny podobny serwis, który działa na tej samej zasadzie. Mowa tu o serwisie plikostrada.pl, którego siedziba znajduje się w Dubaju. Również  oferuje dostęp do sieci Usenet oraz zapewnia 14-dniowy okres próbny. Aby jednak korzystać z oferowanych usług musimy się zarejestrować podając swoje dane, a gdy już się zarejestrujemy, to akceptujemy regulamin i zawieramy umowę, która kosztuje nas 96 zł.

Pamiętajcie dlatego też, że zakładając konta na różnych serwisach należy dokładnie czytać regulaminy, a czasami to w ogólnie nie zakładać kont na serwisach, które wydają nam się nie do końca zrozumiane. W obecnych czasach w sieci znajduje się wiele zasadzek i niebezpieczeństw, więc musimy być bardzo ostrożni. 

Źródło: Dziennik Internautów

  • Fajnafigura

    Niestety pobieraczek działa dalej!!!!!!!! Sprawdzcie sami:-(

    • Michał Deptuch

      Pociesze cię, że nie działa. Zobacz dokładnie. Nie ma już rejestracji, a wszystkie podstrony wyglądają tak samo :) Dobrze, że w końcu zamknęli to badziewie. Ale co z tego, skoro powstają kolejne. A ludzie dalej są naciągani…