Premiera DDR4 planowana na 2012 rok
Przez Artus2007 Dnia 19 Lut, 2011 O 10:50 AM | Kategorie HARDWARE, NOWOŚCI | Z 4 Komentarzami

Jak wynika z wstępnych informacji i pogłosek, następcą pamięci DDR3 ma być pamięć DDR4. Planowana data jej premiery przypisana jest na około 2012 rok chodź trochę czasu jeszcze pozostało to my znamy kilka najistotniejszych rzeczy.

Pamięć ma posiadać więcej możliwości. Najniższa częstotliwość, z jaką ma pracować DDR4 to 2133 MHz, a najwyższa to około 4266 MHz. Nie wiadomo też jeszcze, po ile GB maksymalnie przypadnie na jedną kość pamięci DDR4.

 

Nowa pamięć ma być ze zwiększoną przepustowością, co w pewnym stopniu ma obniżyć koszty i zużycie energii elektrycznej! Dodatkowo mają one pracować na napięciu 1,1 V lub 1,2 V, a ich wykonanie ma być w rozmiarze 32 lub 36 nm. Na chwile obecną można dojść do wniosku, że obecne komputery nie byłyby w stanie obsłużyć tej pamięci. Ale technologia pnie się w górę – producenci procesorów, kart graficznych i innych podzespołów z czasem dostosują swój sprzęt do nowych DDR4.

  • http://www.zmarktica.eu.pl Eryk Maliński

    Pamięci idą w górę, Karty graficzne w górę, procki w górę czyli czy chcą czy nie muszą zrobić sprzęt który to obsłuży ;D. A swoją drogą dziwie się że będą posiadać aż tak wysoką częstotliwość 4266MHz !! No ale technologia zrobi wszystko 😀

  • Artur Królak

    Do 2012 roku jeszcze daleko, więc wszystko jest możliwe :)

  • Adam Gąsławski
  • Artur Królak

    no to widać technologia ładnie pnie się w górę