Produkcja układów Kepler dla GeForce GTX 600 rozpoczęta
Przez Grzechu Dnia 29 Cze, 2011 O 05:24 PM | Kategorie HARDWARE, NOWOŚCI, TECH | Z 0 Komentarzami

Dopiero co Nvidia skończyła wydawać wszystkie układy z serii GTX 500 a już dochodzą do nas pogłoski o tym, że rozpoczęła się już produkcja próbek inżynieryjnych układów Kepler.

Posunięcie Nvidii w tym przypadku jest całkiem zrozumiałe gdyż wiemy, że już od jakiegoś czasu AMD produkuje swoje testowe układy z serii HD 7000 wykonane w 28nm procesie technologicznym. GTX 600 będą wykonane w tym samym procesie technologicznym co karty konkurencji. Zgodnie z założeniami producenta, ich wydajność w operacjach zmiennoprzecinkowych o podwójnej precyzji w przeliczeniu na 1 W, ma wzrosnąć 3 – 4 razy w stosunku do układów Fermi. Oznacza to, że karty będą bardziej energooszczędne od poprzedniej serii. Według nieoficjalnych informacji wiemy, że rdzenie mają nosić oznaczenie GF1x9.

Pierwsze karty z serii GTX 600 mają pojawić się w czwartym kwartale bieżącego roku i w pierwszej kolejności mają być to najwydajniejsze jednoprocesorowe konstrukcje. Pojawią się one stosunkowo późno gdyż konkurencyjne układy AMD Radeon z rodziny Southern Islands mają pojawić się już w trzecim kwartale tego roku.

Źródło: benchmark.pl