Przenośny napęd optyczny dla ultrabooków i tabletów od Samsunga
Przez Admin Dnia 12 Lip, 2012 O 11:55 AM | Kategorie HARDWARE, NOWOŚCI | Z 0 Komentarzami

Samsung wprowadza na rynek zewnętrzną, przenośną nagrywarkę DVD przeznaczoną dla nowej generacji ultrabooków, kompaktowych laptopów i tabletów. Urządzenie cechuje smukła konstrukcja, cieńsza o 18 i lżejsza o 8 procent w porównaniu ze standardowymi napędami optycznymi. Urządzenie jest zasilane za pośrednictwem interfejsu USB, a innym jego atutem jest pełna kompatybilność z najbardziej popularnymi systemami operacyjnymi – Windows 7 i Mac OS X, oraz tabletami z systemem Android w wersji 3.1 lub nowszej.

Zewnętrzna nagrywarka CD i DVD firmy Samsung (model SE-218BB), została zaprojektowana specjalnie, aby rozszerzyć możliwości nowej generacji ultrabooków, kompaktowych laptopów i tabletów, które z powodu swojej minimalistycznej konstrukcji nie posiadają wbudowanego napędu optycznego. Urządzenie o grubości zaledwie 14 mm i wadze 255 g jest jednym z najbardziej kompaktowych napędów optycznych dostępnych na rynku. Idealnie sprawdza się jako przenośny odtwarzacz płyt z filmami i muzyką, a także jako nagrywarka do archiwizowania ulubionych zdjęć, plików audiowizualnych i dokumentów.

Wygodę użytkowania nowego napędu optycznego firmy Samsung zapewnia technologia Smart Power, dzięki której do odtwarzania, nagrywania i zasilania urządzenia wystarczy podłączenie go do komputera lub tabletu za pomocą pojedynczego kabla USB. Rozwiązanie to eliminuje potrzebę stosowania zewnętrznego zasilacza sieciowego, zapewniając w ten sposób łatwość przenoszenia i użytkowania sprzętu poza domem.

Zastosowanie w nagrywarce technologii Buffer Under Run free oraz funkcji optymalnej kontroli zasilania eliminuje występowanie błędów w zapisie danych na płytach CD/DVD. Rozwiązania te pozwalają także na bezbłędne nagrywanie płyt z maksymalną szybkością zapisu, nawet na komputerach o słabszych parametrach i wydajności, również w trakcie korzystania z wielu aplikacji jednocześnie.

Nowy napęd optyczny obsługuje wiele formatów odtwarzania oraz nagrywania płyt CD/DVD, w tym m.in. dyski CD-ROM (prędkość odczytu 24x), CD-RW (odczyt/zapis 24x), DVD±R (odczyt/zapis 8x), DVD-RAM (odczyt/zapis 5x), dwuwarstwowe płyty DVD±R DL (odczyt 8x/zapis 6x), jak i DVD+RW (odczyt/zapis 8x) oraz DVD-RW (odczyt 8x/zapis 6x).

Firma Samsung, znana z troski o środowisko naturalne, zadbała także, by nowy napęd był produkowany w technologii lutowania bezołowiowego, które eliminuje emisję szkodliwych substancji, takich jak rtęć, kadm i ołów.

Napęd optyczny Samsung SE-218BB będzie dostępny w sugerowanej cenie producenta 199 zł.

Napęd optyczny Samsung SE-218BB

Model

SE-218BB

Szybkość transferu danych

Rodzaj nośnika

Szybkość zapisu

Szybkość odczytu

DVD+R

8x (10.8MB/sek.)

8x (10.8MB/sek.)

DVD+R DL

6x (8.1MB/sek.)

8x (10.8MB/sek.)

DVD+RW

8x (10.8MB/sek.)

8x (10.8MB/sek.)

DVD-R

8x (10.8MB/sek.)

8x (10.8MB/sek.)

DVD-R DL

6x (8.1MB/sek.)

8x (10.8MB/sek.)

DVD-RAM

5x (6.75MB/sek.)

5x (6.75MB/sek.)

DVD-RW

6x (8.1MB/sek.)

8x (10.8MB/sek.)

DVD-ROM

8x (10.8MB/sek.)

CD-ROM

24x (3.6MB/sek.)

CD-R

24x (3.6MB/sek.)

24x (3.6MB/sek.)

CD-RW

24x (3.6MB/sek.)

24x (3.6MB/sek.)

Obsługiwane formaty dysków optycznych

DVD-RAM, DVD+R, DVD+R DL, DVD+RW, DVD-R, DVD-R DL, DVD-RW, DVD-ROM, DVD-Video, CD-R, CD-RW, CD-ROM/XA, CD-ROM, CD-Audio, Video-CD, CD-I(FMV), Photo CD, CD-Extra, CD-TEXT

Bufor pamięci

1.0MB

Wymiary

(szer. x wys. x głęb.)

148 x 14 x 143 [mm]

Waga

256 [g]

Złącze

USB 2.0

Informacja Prasowa