Przez Polskę z Google – Polskie miasta w usłudze Street View
Przez Dr.Agon Dnia 24 Mar, 2012 O 03:55 PM | Kategorie INTERNET, NOWOŚCI, POLECANE | Z 0 Komentarzami

Dzięki usłudze Google Street View mogliśmy wirtualnie przemierzać ulice takich państw jak Stany Zjednoczone czy Japonia. W połowie marca gigant z amerykańskiego miasta Mountain View udostępnił zdjęcia największych miast Polski, dzięki czemu zarówno obcokrajowcy jak i my będziemy mieli możliwość przemierzania ich bez wychodzenia z domu.

Źródło: www.mapy.google.pl

Polska dołączyła do grona 30 państw, które odwiedziła odpowiedzialna za ten projekt ekipa Google. W Internecie można znaleźć zdjęcia takich miast jak Warszawa, Kraków, Wrocław, Łódź ale samochody Google dojechały również na Hel czy też pod Zamek w Malborku. Niektórzy będą mogli nawet zobaczyć parking pod swoim mieszkaniem. W połowie lutego dostaliśmy wiadomość, że w usłudze Street View znalazła się ulica Piotrkowska, wizytówka miasta Łodzi.

Uruchomiona w 2007 roku usługa Street View pozwala zwiedzać poszczególne miejsca z poziomu „ulicy”, obracać kamerę o 360 stopni, oraz posiada opcję przybliżania obrazu. Zgodnie z polityką Google, twarze przechodniów są rozmazane, podobnie jak tablice rejestracyjne samochodów.

Źródło: www.mapy.google.pl