Radeon HD 6870 w specjalnej wersji od SAPPHIRE
Przez Admin Dnia 16 Wrz, 2011 O 10:08 AM | Kategorie HARDWARE, NOWOŚCI | Z 1 komentarzem

SAPPHIRE przedstawia wydajniejszego i cichszego Radeona HD 6870 – podkręcony i „podwójnie” schłodzony. Jak sama nazwa wskazuje w pudełku znajduje się kod na pełną wersję gry DiRT 3!

SAPPHIRE Radeon HD 6870 1GB DiRT3 Edition jest fabrycznie szybszy od standardowego HD 6870. Częstotliwość rdzenia została podniesiona do wartości 920 MHz! Taktowanie 1GB pamięci GDDR5 wynosi 1050 MHz. Producent zastosował autorski system chłodzenia wykorzystujący rozbudowany radiator z rurkami cieplnymi oraz dwa niskoobrotowe 90-milimetrowe wentylatory. Dzięki wykorzystaniu cienkich łopatek udało się zmniejszyć o 10% prędkość obrotową przy zachowaniu identycznego przepływu powietrza, co skutecznie wycisza szum karty graficznej w czasie rozrywki 3D. Jednocześnie wydajność chłodzenia jest na tyle duża, że podkręcanie, nawet znaczne, nie będzie stanowiło problemu. Pomocnym w tym będzie program TriXX, który oprócz zwiększania wydajności pozwala na monitorowanie parametrów karty. Można go ściągnąć ze strony www.sapphiretech.com.

Karta została wyposażona w dwa złącza DVI, jedno HDMI oraz dwa mini DisplaPort. W pudełku znajdują się przejściówki DVI -> D-sub oraz miniDP -> DisplayPort. Z dwoma wyjściami DVI, jednym HDMI i dwoma mini-DP SAPPHIRE Radeon HD 6870 DiRT3 Edition pozwala na podłączenie różnych konfiguracji Eyefinity liczących do czterech monitorów włącznie!

Oczywiście, zunifikowane procesory strumieniowe można wykorzystać nie tylko do gier, ale i do aplikacji, które wykorzystują nowoczesne GPU, jak np. transkodowanie wideo, zaawansowane obliczenia OpenCL. Radeon HD 6870 dekoduje również sygnał H.264, odciążając procesor w czasie oglądania filmu, również tego na YouTube HD. Karta wyposażona została też w złącze HDMI 1.4a, dzięki czemu obsługuje też Blu-ray 3D!

Specyfikacja:

Model SAPPHIRE HD 6870 DiRT3 Edition
Procesor graficzny: Radeon™ HD 6870
Zegar procesora graficznego (MHz): 920 MHz
Zegar pamięci (MHz): 1050 MHz
Liczba procesorów strumieniowych: 1120 SP
Pamięć: 1 GB GDDR5
System chłodzenia: Dwuslotowy, 2 90-mm wentylatory
Magistrala: PCI Express x16, wersja 2.0
Wyjścia: 2x DVI, 2x mini-DP i HDMI
Dodatki: Kod do gry DiRT 3
– Instrukcja instalacji
– Płyta CD ze sterownikami
– Adapter DVI -> VGA
– Adapter mini-DP -> DP
– Kabel HDMI 1,8m
– Przejściówki do zasilania


Gwarancja i cena:
Sugerowana cena detaliczna karty graficznej SAPPHIRE HD 6870 1 GB DiRT 3 wynosi 839 zł brutto. Karta objęta jest dwuletnią gwarancją producenta.