Radeon HD 6900 od Gigabyte
Przez Admin Dnia 19 Gru, 2010 O 10:35 AM | Kategorie HARDWARE, NOWOŚCI | Z 0 Komentarzami

Firma Gigabyte wprowadza nowe karty graficzne z serii HD 6900 – GV-R697D5-2GD-B i GV-R695D5-2GD-B. Nowe modele opierają się na zaawansowanych technologicznie rozwiązaniach które opierają się na szybkich pamięciach GDDR5 oraz wykorzystują pojedynczy CPU.

HD 6900 w porównaniu do poprzednich serii został zoptymalizowany a jego architektura została usprawniona dzięki czemu wydajność jest znacznie wyższa. Karty wspierają w pełni DirectX 11, AMD Eyefinity, AMD PowerTune, AMD Accelerated Parallel Processing (APP) i AMD HD3D. Dzięki temu rozgrywka w rozdzielczości HD jest płynna oraz zapewnia niesamowite efekty i doznania. Wielkość pamięci GDDR5 to 2 Gigabajty. GIGABYTE GV-R6900 oferują również pełne wsparcie dla najpopularniejszych formatów wideo czyli DivX czy DivX Plus HD

 

Dzięki AMD Eyefinity, będziemy mogli podłączyć do komputera kilka monitorów jednocześnie, dzięki czemu wrażenia z gry można znacznie spotęgować. Następną zastosowaną w obu modelach kart graficznych technologią jest technologia APP, która pozwala na wykorzystanie GPU do wielu zastosowań tj, przetwarzanie równoległe, obliczanie efektów fizyki w grach, sztuczna inteligencja, raytracing czy konwertowanie materiałów wideo z niespotykaną do tej pory szybkością. Nowe wersje przeglądarek Internet Explorer 9 oraz Mozilla Firefox 4 będą wykorzystywały moc obliczeniową GPU. Nie zapomniano również o obrazie 3D. GIGABYTE GV-R697D5-2GD-B i GV-R695D5-2GD-B zapewniają pełne wsparcie dla gier oraz filmów korzystających z trójwymiaru. A wszystko to dzięki nowej technologi od AMD – AMD HD3D. Do tego wyposażono karty  w wyjścia DisplayPort oraz HDMI 1.4a, które są w pełni kompatybilne z transmisją 3D.

Źródło: Bankier.pl