Rampage III Black Edition od Asusa
Przez Admin Dnia 9 Sty, 2011 O 12:25 PM | Kategorie HARDWARE, NOWOŚCI | Z 1 komentarzem

Znamy coraz więcej informacji na temat Rampage III Black Edition czyli nowej płyta główna od Asusa przeznaczona głównie dla wymagających graczy. Producent nie ujawnił zbyt wiele informacji o niej, lecz zdjęcia w Internecie po części przekazują nam jej najważniejsze cechy.

Gracze będą mieli na co czekać. Nowa płyta główna Rampage III Black Edition oparta została na układzie logiki

. Płyta z serii RoG, będzie formatu ATX. Posiadać będzie sześć slotów pamięci RAM DDR3, osiem portów SATA( dwa o przepustowości 6Gb/s i sześć 3Gb/s), cztery sloty PCI Express x16 i 3 sloty PCI Express x1. Płyta główna będzie obsługiwać procesory, który oparte zostały o podstawkę LGA 1366.

Warto dodać kilka słów na temat Asusa ThunderBolt, który to łączy w sobie kartę dźwiękową (opartą o układ AV100) oraz kontroler Killer 2100 który przyda się podczas rozgrywki online. Karta będzie dostępna wraz z płytą główną. Zamontować ją będziemy mogli w jednym z gniazd PCI-E.

Więcej informacji na temat Rampage III Black Edition nie znamy tak jak i ceny urządzenia. Płyta główna w na półkach sklepowych ma się pojawić dopiero pod koniec pierwszego kwartału 2011 roku.

  • http://zmarktica.eu.pl Eryk Maliński

    Powiem ze bardzo interesujaca plyta ale dla mnie ma 2 wady. Podstawka pod intela zamiast AMD ktorego mozna odblokowywac 😀 i chipset intela czyli ni lewo ni prawo.
    Chociaz wiadomo jak chipset intela to i podstawka intela 😀 tak dobrze jeszcze nie ma zeby jedni drugim dawali pole