Razer Switchblade – nietypowa konsola
Przez Admin Dnia 7 Sty, 2011 O 12:00 PM | Kategorie HARDWARE, MOBILNE, NOWOŚCI, TECH | Z 0 Komentarzami

Razer Switchblade jest trochę nietypowym urządzeniem.Jest to konsola w połączeniu z dotykowym ekranem i klawiaturą oraz inteligentnym interfejsem. Wszystko razem daje niesamowity efekt.

Chodź urządzenie jest jak na razie prototypem, zapowiada się bardzo ciekawie. Switchblade zaprezentowany na trwających targach CES 2011, zadziwił nie tylko naszą redakcję. To urządzenie do gier posiada klawiaturę którą możemy sami zaprogramować. Przykładowo, gramy w Warcrafta 3 i przenosimy wszystkie rozkazy jak „atak” czy „stój” wraz z obrazkami na naszą klawiaturę. Pomysł, bardzo ciekawy a przy tym znacznie ułatwiający rozgrywkę.

Oprócz programowalnej klawiatury, będziemy mogli korzystać z „konsoli” za pomocą 7 – calowego, dotykowego ekranu. Jak by tego było mało, to we wnętrzu mamy Atoma od Intela który da sobie radę z niejedną grą. Do dyspozycji będziemy mieli port USB 3.0 oraz mini HDMI, Wi-Fi, 3G, wejście na słuchawki oraz mikrofon. Całość ma obsłużyć system operacyjny Windows 7. Wymiary urządzenie to 172mm x 115mm x 25 mm, więc nie będzie kłopotów z jego przenoszeniem.

Switchblade niewątpliwie jest bardzo ciekawym urządzeniem. Intel przy współpracy z firmą Razer opierali się na koncepcji, by przenieść PC do skali urządzeń handheld. To się im udało a najbardziej cieszy fakt, iż będziemy mogli grać w te gry, które dostępne są własnie na PC.

Nie znamy daty premiery oraz ceny produktu. Switchblade na pewno, będzie konkurencją dla takich urządzeń jak PSP czy Nintendo DS.

Źródło: Gizmodo.pl | Pclab.pl | Razer.com