Risen 2 już 27 kwietnia w Polsce
Przez Shaqu Dnia 25 Mar, 2012 O 10:11 AM | Kategorie GRY, NOWOŚCI | Z 0 Komentarzami

Już 27 kwietnia do Polski wkroczy długo wyczekiwana gra studia Piranha Bytes. Mowa tutaj oczywiście o Risen 2 Dark Waters. Na pierwszy rzut oka jest to po prostu odświeżony Gothic, ale czy aby na pewno ?

Prace nad Risen 2 zostały zapowiedziane dość dawno temu, bo aż 18 sierpnia 2010r. podczas targów GamesCom, ale dopiero od niedawna znamy date premiery. Projektanci gry postanowili wprowadzić sporo zmian względem swoich poprzednich produkcji. Całkowitym zmianom uległ rozwój naszego bohatera. Otóż, aby rozwinąć naszą postać nie będziemy musieli „zbierać expa” ani czekać na wbicie kolejnego poziomu, wystarczy, że zgromadzimy odpowiednią ilość punktów chwały (tudzież expa), wejdziemy do menu i zwyczajnie zwiększymy daną umiejętność, a co za tym idzie nie będziemy potrzebowali nauczyciela. Postać charakteryzuje 5 atrybutów – Blades (walka bronią ręczną), Firearms (posługiwanie się bronią palną), Toughness (wytrzymałość), Cunning (przebiegłość) i VooDoo (posługiwanie się czarną magią). Każdy z atrybutów na dodatek będzie charakteryzowany przez 3 talenty. Na przykład walkę bronią ręczną rozdzielono na ostrza, miecze i sztylety, natomiast przebiegłość na przekonywanie, brudne sztuczki, podkładanie bomb, oczyszczanie się z zarzutów. W sumie jest około 75 umiejętności aktywnych i pasywnych co daje nam bardzo dużą swobodę na rozwój postaci.
 

Kolejną niespodzianką  jest obecność broni palnej takiej jak pistolety czy chociażby strzelby. Na razie niestety nie wiadomo nic więcej o tych rodzajach broń, aczkolwiek deweloperzy mówią, że bronie mają być bardzo prymitywne, dostosowane do panującej epoki i klimatu gry.

Kolejną rzeczą wartą uwagi jest pełen polski dubbing, nie tylko na pc, ale także X360 i PS3.  W tworzeniu nagrania wzięło udział prawie 60 aktorów, a wśród nich m.in Jacek Kopczyński (główny bohater), Jacek Mikołajczak (komendant Carlos, Bezimienny w Gothicu) poza tym usłyszymy głos Jarosława Boberka i Adama Darskiego znanego również jako Nergal.