Samsung gotowy do produkcji elastycznych AMOLED-ów
Przez Admin Dnia 13 Cze, 2011 O 11:09 AM | Kategorie MOBILNE, NOWOŚCI, TECH | Z 1 komentarzem

Według serwisu ETNews, firma Samsung jest już gotowa do rozpoczęcia masowej produkcji elastycznych wyświetlaczy. Mają one być odporne na uszkodzenia oraz nie będą się tłukły. AMOLED-y nowej generacji mają mają trafić na rynek już w przyszłym roku.

Wyświetlacze elastyczne pierwszy raz zostały pokazane przez firma Samsung na targach CES 2011 które odbyły się w styczniu. Do produkcji wyświetlaczy nowej generacji zamiast szkła, używa się polimery dzięki czemu, wyświetlacz staje się elastyczny a zarazem trwały i odporny np. na upadek czy pęknięcie. Jak donosi serwis ETNews, wszystko stoi na dobre drodze do tego, by Samsung już w 2012 roku rozpoczął masową produkcje swoich nowych, rewolucyjnych AMOLED-ów. Dostawcą substratów polimerowych będzie koreańska firma Ube Kosan z którą SMD (Samsung Mobile Display) wszedł w spółkę. Nowa linia produkcyjne która, pozwoli na wytwarzanie tych elastycznych wyświetlaczy ma być uruchomiona jeszcze w tym roku.

 

Elastyczne wyświetlacze AMOLED dzięki swoim cechą mogą znaleźć wiele zastosowań. Nie wykluczone, że następny krok będzie dedykowany dla tabletów które, będziemy mogli zginać, składać czy zwijać niczym prawdziwą gazetę.

 

ETNews.co.kr, Komputerswiat.pl

  • Dsadsa

    Dzięki swoich „cechom” a nie „cechą”