Sapphire zapowiada Radeon HD 7870 Flex Dual-X Cooler
Przez michalinio22 Dnia 4 Lip, 2012 O 01:46 PM | Kategorie HARDWARE, NOWOŚCI | Z 0 Komentarzami

SAPPHIRE Technology ogłosił premierę HD 7870 Flex Edition czyli drugiego modelu z rodziny Flex wydany w serii HD 7000, kart graficznych opartych na architekturze AMD Graphics Core Next.

Większość kart graficznych opartych na technologii AMD może pracować w konfiguracji z 3 monitorami(Eyefinity) poprzez złącza DisplayPort lub przez połączenie aktywnym adapterem DisplayPort. SAPPHIRE Flex umożliwia obsługę trzech ekranów w trybie Eyefinity poprzez złącza DVI i zapewnić prawdziwe SLS (czyli obraz w formacie jednej dużej powierzchni) a to wszystko bez potrzeby aktywnych adapterów. Dwa pierwsze monitory podłączane są do dwóch portów DVI a trzeci do złącza HDMI-DVI (przejściówka dodawana do zestawu). Wyjście DisplayPort jest nadal dostępne do podłączenia kolejnego monitora. Dla przykładu ostatnio SAPPHIRE również ogłosił HD 7950 Flex z dwoma wyjściami DisplayPort które mogą obsługiwać do 5 ekranów.

SAPPHIRE HD 7870 Flex pracuje na standardowych zegarach 1000 MHz dla rdzenia i 1200 MHz  dla pamięci (4.8 GHz efektywnie) z 2 gigabajtami pamięci DDR5 na pokładzie. Karta posiada również najnowszą technologię Dual-X cooler, z masywnymi miedzianymi ciepłowodami i dwoma wentylatorami z łopatkami w kształcie skrzydła samolotu, które mają odpychać  kurz od łożyska. Ma to na celu również apewnić wydajne i ciche chłodzenie. Funkcja Flex umożliwia użytkownikom podłączenie tanich monitorów ze złączami DVI. Mogą być one ustawione w ciągu krajobrazowym(tak jak normalnie stoi jeden monitor) lub w trybie portretowym zapewniającego efektywne rozwiązanie dla gier. Zwiększa to również wydajność w tworzeniu treści i aplikacji do edycji.

SAPPHIRE HD 7870 Flex posiada podwójną kość biosu(Dual BIOS). Kiedy zaznaczona jest druga pozycja wtedy taktowanie wzrasta do poziomu fabrycznie ustawionego. Jednak dla entuzjastów, którzy chcą maksymalnej wydajności, dostępna jest nowa wersja narzędzia SAPPHIRE TRIXX. Program do OC jest bezpłatnie dostępny do pobrania ze strony internetowej SAPPHIRE. TRIXX umożliwia dostrojenie napięcia oraz taktowania rdzenia graficznego. Mamy możliwość zmiany zegarów pamięci oraz opcji stałego wyświetlania temperatury. Obsługiwane jest ręczne sterowanie prędkością wentylatora, jak również opcja stworzenia do 4 własnych profili użytkownika.

Karty z serii 7000 są zgodne z rozwiązaniami DirectX 11 jak również posiadają certyfikat gotowości z nadchodzącym systemu Windows 8. Komunikacja z komputerem odbywa się poprzez  złacze PCI-Express trzeciej generacji (kompatybilne z poprzednimi wersjami interfejsu). Na odpowiedniej płycie głównej karta może działać w tandemie Multi-GPU(CrossFireX). Złącze HDMI 1.4a obsługuje stereoskopowy obraz 3D z całkowitym odświeżaniem 120 Hz(czyli 60 Hz na jedno oko). Model ten jest gotowy na następną generacje wyświetlaczy 4K, które mogą być obsługiwane przez jedno wejście 3 GHz HDMI 1.4a lub DisplayPort 1,2 HBR2.

 

Źródło: techpowerup.com