SDK Android 4.1 dostępne do pobrania
Przez ciastoman Dnia 23 Lip, 2012 O 11:40 AM | Kategorie MOBILNE, NOWOŚCI, SOFTWARE | Z 0 Komentarzami

Narzędzia programistyczne pozwalające na tworzenie oprogramowania dla systemu Android 4.1 są już dostępne do pobrania. Najnowszy system Google, o nazwie kodowej Jelly Bean, będzie dostępny w tablecie Nexus 7.

 

Siódemka w nazwie urządzenia nie wzięła się przypadkowo. Nexux został wyposażony w 7 calowy ekran o rozdzielczości 600 x 960. Dla niektórych drażniący może być fakt, że urządzenie nie będzie obsługiwało sieci telefonii komórkowej.

Nick Butcher, jeden z programistów, zamieścił na oficjalnym blogu kilka wskazówek oraz zasad dotyczących optymalizacji programów. Największym problemem było bezproblemowe uruchamianie aplikacji o ekranach różnych wielkości.

„Dla większości osób pierwszą okazją do kontaktu z Androidem 4.1 będzie piękny Nexus 7. Oczywiście, większość aplikacji napisanych dla wcześniejszych wydań Androida będzie na nim działała całkiem dobrze – ale przecież „całkiem dobrze” to dla nas za mało” – możemy przeczytać na oficjalnym blogu.

Warto dodać, że kod źródłowy nowego Androida został już wydany w zeszłym tygodniu. Do najnowszej wersji systemu możemy zaktualizować także Galaxy Nexus.

Źródło: www.android-developers.blogspot.com