Surface od Microsoftu na CES 2011
Przez Admin Dnia 6 Sty, 2011 O 12:04 PM | Kategorie HARDWARE, NOWOŚCI, TECH | Z 0 Komentarzami

Gigant Microsoft na targach CES 2011 prezentuje swój „komputer-blat” czyli Surface. Nowa wersja urządzenia jest tańsza a przy tym jeszcze lepsza.

Surface to komputer „na blacie” który wykorzystuje podczerwień do wykrywania dotyku. Nowa wersja urządzenia została udoskonalona o nową technologię zwaną „pixel sense„. Technologia ta oznacza, że każdy piksel, działa na zasadzie kamery, która wykrywa nie tylko kartkę papieru położoną na ekranie, ale nawet napis na niej. Ekran, został wyprodukowany z użyciem, nowej, odpornej powłoki Gorilla Glass o którym możecie więcej przeczytać we wpisie pod tym linkiem – LINK. Surface to nic innego jak połączenia monitora, z ekranem dotykowym oraz skanerem.  Dzięki takiemu rozwiązaniu, urządzenie nie ogranicza naszej wyobraźni i możemy na nim zrobić co tylko chcemy. Nawet sam Microsoft zachęca nas,  byśmy przedstawiali pomysły z wykorzystaniem Surface.


Nad urządzeniem pracowali nie tylko naukowcy z Microsoftu ale także, panowie z Samsunga. Najciekawsze jest to, że do korzystania z Surface nie potrzebujemy odpowiedniego sprzęty, wystarczy nam PC z Windowsem na pokładzie oraz bardzo mocna karta graficzna.