Światłowodowy Router z 4 portowym przełącznikiem
Przez Admin Dnia 5 Lip, 2011 O 11:02 AM | Kategorie HARDWARE, NOWOŚCI | Z 0 Komentarzami

FRT-401 pozwala użytkownikom biurowym i domowym na współdzielenie poprzez 4 portowy przełącznik 10/100Mbps Fast Ethernet szerokopasmowego Internetu dostarczanego połączeniem światłowodowym. Szybki rozwój szerokopasmowych usług sieciowych takich jak HDTV, IPTV, VoIP oraz aplikacji multimedialnych wymusza potrzebę zwiększania wydajności istniejących sieci. Najszybszy postęp widać w zastosowaniach FTTH (fiber-to-the-home).

Router jest doskonałym rozwiązaniem dla sieci FTTH gwarantującym wysokowydajne połączenie z Internetem o przepustowości do 100Mbps w obie strony. Światłowodowe połączenie WAN jest realizowane poprzez port SC w standardzie 100Base-FX. Instalacja urządzenia jest łatwa i bezproblemowa.

 

FRT-401 posiada funkcje QoS poprawiające płynność usług sieciowych. Priorytety ruchu mogą być przydzielane dla poszczególnych usług wymagających wysokiej przepustowości takich jak VoIP, IPTV, gry internetowe i inne multimedialne. Ponadto router oferuje nie tylko podstawowe funkcje takie jak serwer DHCP, serwer wirtualny, DMZ czy UPnP, ale również w pełni funkcjonalny firewall NAT, filtrowanie IP / portów / adresów MAC oraz filtrowanie zawartości. Pełni więc rolę internetowego firewall zabezpieczającego sieć przed nieautoryzowanym dostępem z zewnątrz.

 

Podstawowe cechy

  • Interfejs światłowodowy dla zastosowań FTTH / IPTV
  • Zgodność ze standardami IEEE 802.3, IEEE 802.3u 10/100Base-TX, 100Base-FX
  • Daleki zasięg połączeń poprzez światłowód
  • Złącze SC, światłowód multi-mode
  • Współpracuje z konwerterami PLANET 100Base-FX oraz modułami serii MFB
  • Obsługa QoS
  • Obsługa 802.1Q VLAN
  • Wbudowany przełącznik z 4 portami 10/100 Mbps Ethernet
  • Tryby Router / Bridge
  • SPI Firewall oraz zabezpieczenie Anti-DoS
  • Filtrowanie IP / Port / MAC oraz filtrowanie zawartości
  • Obsługa TS-1000 oraz 802.3ah OAM
    • Protokół SNMP v1/v2c

Zastosowania

Połączenie internetowe poprzez światłowód

FRT-401 to doskonałe rozwiązanie, aby połączyć małą grupę komputerów PC z szerokopasmowym Internetem. Wbudowany interfejs światłowodowy 100Base-FX obsługuje połączenia WAN na odległość od 2 km poprzez światłowód multi modowy. FRT-401 jest przeznaczony przede wszystkim do zastosowań FTTH (Fiber-to-the-home). Potrafi bezproblemowo obsługiwać usługi wymagające wysokiej przepustowości takie jak IPTV, VoIP,  gry internetowe i utrzymywać płynne połączenie z Internetem. Dodatkowo posiada wbudowany przełącznik z 4 portami 10/100Base-TX umożliwiający łatwą rozbudowę sieci i zapobiegający atakom z Internetu.

 

 

 

 

Dane techniczne:

Model FRT-401
Sprzęt
Porty WAN
1 x 100Base-FX port
LAN
4 x 10/100Base-TX port
Interfejs światłowodowy Złącze
SC
Tryb
Multi-mode
Zasięg
2km
Długość fali 850nm
Moc wyjściowa (dBm) Maks. -14
Min.: -19.0
Czułość odbiornika -34.5
Maksymalna moc wejściowa -14
Światłowód 50/125μm lub 62.5/125μm multi-mode, do 2km.
Diody LED PWR, Fiber, LAN1-4
Przyciski 1 x RESET
Oprogramowanie
Sesje 4096
Protokoły/funkcje Tryby Router oraz Bridge
Statyczne routowanie oraz RIPv1/2
DMZ oraz serwer wirtualny
802.1D
802.1Q VLAN
QoS
SNTP
DHCP serwer / klient
IGMP Proxy oraz DNS Proxy
Universal Plug and Play (UPnP)
DDNS (Dynamic Domain Name System)
VPN VPN Pass-Through
Bezpieczeństwo Wbudowany NAT Firewall
Filtrowanie MAC / IP/ Port
Filtrowanie zawartościSPI Firewall
Zabezpieczenie hasłem dostępu
Zarządzanie Konfiguracja przez sieć
Syslog
TR-069*
SNMP v1/v2c
TS-1000 oraz 802.3ah OAM
Środowisko pracy
Wymiary (Szer. x Gł. x Wys.) 186 x 143 x 35mm
Zasilanie 12V DC, 1A
Temperatura / wilgotność Praca: 0~50 stopni C, 5~90% (bez kondensacji)
Składowanie: -10~70 stopni C, 5~90% (bez kondensacji)
Certyfikaty FCC, CE

 

 

Producent i dystrybutor zastrzegają sobie prawo do zmiany specyfikacji technicznej bez dodatkowej informacji.

Wszelkie nazwy firmowe i znaki są chronione prawem i należą do ich właścicieli.