Symbian nie "spadnie na psy"
Przez Artus2007 Dnia 26 Lut, 2011 O 01:28 PM | Kategorie MOBILNE, NOWOŚCI, SOFTWARE | Z 2 Komentarzami

Z najnowszych informacji wynika, że słynny Symbian nie odejdzie z rynku telefonii i sprzętu telefonicznego, o czym było już głośno jakiś czas temu. Chodź Nokia przyjęła swój nowy system jako Windows Phone 7, to Symbian nie ma zamiaru stoczyć się na dno. Chodź Nokia przeszła już w większym stopniu na Windows Phone 7 twierdzi, że nie porzuci popularnego Symbiana, lecz postanowi wysprzedać do końca wszystkie urządzenia posiadające w dalszym ciągu ten system operacyjny.


System operacyjny Symbian według producenta nie zostanie wycofany, a dodatkowo będą pojawiały się do niego liczne poprawki i uaktualnienia. Nokia nie zrezygnuje więc z niego, ale z drugiej strony nie będzie już ich główną platformą, która będzie górować. Obecni posiadacze urządzeń z Symbianem nie muszą się więc martwić, ponieważ aktualizacje i poprawki do ich systemu wciąż będą dostępne. Nokia chce wysprzedać wszystkie urządzenia z systemem Symbian po to, aby w przyszłości móc na stałe przenieść się na Windows Phone 7, co będzie absolutną nowością na rynku.

 

Symbian stał się ostatnio bardzo popularny i zyskał wielu potencjalnych użytkowników. Bądźmy więc dobrej myśli, że system ten nie zostanie pogrzebany tak prędko tylko będziemy mogli się nim cieszyć jeszcze chociażby przez kilka lat. Wszystko w rękach producenta.

 

  • http://www.motivapps.com Merlin

    „nie porzuci popularnego Symbiana, lecz postanowi wysprzedać do końca wszystkie urządzenia posiadające w dalszym ciągu ten system operacyjny.” – toć to przecież jest definicja porzucenia. Wiadomo, że nie wyrzucą na złom wszystkich komórek – dokończą produkcję wszystkich serii, przez rok-dwa powspierają, a potem ostatni gasi światło. Właśnie w ten sposób się porzuca systemy :)

  • Artur Królak

    Tak masz rację, ale Nokia na chwilę obecną nie wspominała o tym, aby wgl zrezygnować z Symbiana