Tablet Sony S1 już we wrześniu
Przez Admin Dnia 17 Lut, 2011 O 04:58 PM | Kategorie HARDWARE, MOBILNE, NOWOŚCI | Z 0 Komentarzami

Jak podaje serwis TechRadar i Engadget, firma Sony rozpoczęła pracę nad swoim pierwszym tabletem. S1 ma być oparty na Android 3.0 Honeycomb oraz posiadać ma cechy innych produktów Sony.

Tablet od Sony ma się wyróżniać w tłumie. Przy jego projektowaniu biorą udział ludzie, którzy byli odpowiedzialni za takie projekty jak PlayStation, Sony Ericsson, VAIO, Bravia oraz Reader. Tablet S1 posiadać będzie PlayStation Suite więc możemy się spodziewać przystosowania urządzenia pod kątem gier, lecz jak podaje Sony, będziemy mogli go wykorzystać nie tylko do rozrywki ale  także jako pilot do naszego telewizora Sony Bravia.

Sony S1 wyposażony ma zostać w 9,4 – calowy ekran o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli oraz procesor Nvidia Tegra 2. Ponadto, znajdziemy w nim port USB czy kamerki z przodu i z tyłu urządzenia. Tablet posiadać będzie wsparcie dla usług muzycznych Sony a także dla filmów Qriocity. Urządzenie będzie pracowało pod kontrolą Androida 3.0 Honeycomb

S1 będzie się różnił także wyglądem od innych tabletów. Widoczny na zdjęciu szkic przedstawia widoczne wybrzuszenie z tyłu urządzenia. Wywnioskować można, że jest to miejsce na procesor oraz wybrzuszenie to pozwoli na bardziej komfortową pracę gdy położymy tabet.

Premierę urządzenia, Sony przewidziało jeszcze w tym roku a dokładniej na wrzesień 2011 roku. Koszt tablet S1 w wersji z Wi-Fi to 599$ czyli około 1720 złotych.