Tablety S1 i S2 od Sony już na jesień!
Przez Admin Dnia 26 Kwi, 2011 O 02:21 PM | Kategorie HARDWARE, MOBILNE, NOWOŚCI | Z 0 Komentarzami

Firma Sony wprowadza do swojej oferty pierwsze tablety. Będą nimi multimedialny S1 oraz tablet do gier S2. Obydwa urządzenia będą pracować pod kontrolą Adroida w wersji 3.0 Honeycomb. Ponadto tablety nie tylko przydadzą się podczas grania czy przeglądania internetu ale także, będziemy je mogli wykorzystać jako np. pilot do innych urządzeń od Sony.

 

Pierwszy tablet o nazwie S1 został wyposażony w 9,4 – calowy ekran dotykowy oraz nietypowy wygląd. Obudowa urządzenia jest grubsza u góry dzięki czemu pozwala na bardziej komfortowe korzystanie z tabletu. Dodatkowo S1 zintegrowany jest z innymi urządzeniami Sony, pozwala to wykorzystać go jako pilot do telewizora Sony Bravia czy do odtwarzacza Blu-ray.

Tablet Sony S2 przypomina trochę konsolę Nintendo 3DS. Podobnie jak w konsoli Nintendo zostały tu użyte dwa wyświetlacze o przekątnej 5,5″ , które znajdują się na połówkach tabletu. Wyświetlacze mogą pracować jako jeden duży lub jak dwa osobne.Tablet możemy z łatwością złożyć i schować do kieszeni. Ciekawym pomysłem jest tu wprowadzenie podobnie jak w Xperii Play możliwości grania w certyfikowane gry PlayStation które możemy poprać poprzez platformę PlayStation Suite. Niestety, tablet nie będzie jak na razie dostępny na terenie Polski.

Tablet S1 jak i S2 pracuje z Androidem 3.0 Honeycomb na pokładzie. Dodatkowo, tablety zostały wyposażone w modem Wi-Fi i 3G/4G.Posiadają także, zgodność ze stantardem DLNA czyli możliwość przesyłu obrazu na większy ekran który również wspiera DLNA. Cena urządzeń jeszcze nieznana.Premiera? Jesień 2011 r.

 

W serwisie YouTube dostępna jest prezentacja Tabletów S1 i S2: