Tablety w 2010 roku
Przez Admin Dnia 26 Gru, 2010 O 11:48 AM | Kategorie HARDWARE, MOBILNE, NOWOŚCI | Z 2 komentarze

Niewątpliwie, kończący się roku 2010 należał do tabletów. Wszystko zaczęło się w kwietniu kiedy to firma Apple wypuściła z klatki iPada. Teraz każdy gigant, chce mieć takie urządzenie w swojej ofercie.

Wprowadzenie iPada na rynek było wielkim zaskoczeniem dla branży IT. Do końca roku Apple może sprzedać nawet 10 mln sztuk iPadów. Firma Samsung do walki wystawiła swojego ,  który mimo swojej ceny, jest wielkim konkurentem dla iPada. Dużym przeciwnikiem może stać się również Notion Ink Adam, który zapowiada się bardzo ciekawie (choćby pod względem wydajności). Adam ma być dostępny jeszcze w tym roku. Firma Motorola postanowiła walczyć i prezentuje na swój 10-calowy tablet, który podobnie jak Notion Ink Adam zawiera wiele przydatnych rzeczy tj. interfejs USB czy kamerę do wideokonferencji, których brakowało iPadowi. To właśnie dzięki takiemu wyposażeniu, tablety innych, wielkich firm mogą stać się poważnymi konkurentami dla iPada.

Nie zapominajmy także, że po internecie chodzą pogłoski o iPad 2. Dokładnie nie wiemy jaki on będzie, lecz może być również wielkim zaskoczeniem podobnie jak wprowadzenie pierwszej generacji iPada. Jedna z firm analitycznych Forrester, sugeruje że gra jest warta świeczki. Przewiduje bowiem, że do końca 2015 roku ,75 mln mieszkańców USA będzie posiadaczami tabletów. Jak będzie? Poczekamy, zobaczymy.