To Ty decydujesz, kto do Ciebie może zadzwonić
Przez Maaciek Dnia 23 Sie, 2011 O 07:57 PM | Kategorie MOBILNE, NOWOŚCI | Z 1 komentarzem

Dziś została udostępniona przedpremierowa wersja ESET Mobile Security, pakietu bezpieczeństwa dla urządzeń z systemem Android. Ta właśnie aplikacja pozwoli użytkownikom smartfonów na decydowaniu, kto ma do nich zadzwonić. 

Dodatkowo, jak każdy inny antywirus, ESET Mobile Security zabezpieczy nasze zdjęcia, filmy, muzykę oraz ważne pliki tj. kontakty, które zostały zgromadzone w pamięci telefonu. Aplikacja przeskanuje wszystkie odbierane i przesyłane pliki oraz wiadomości, aby w razie czego ochronić nas przed złośliwymi zawartościami. Należy, także wspomnieć, a zarazem pochwalić zespół ESET-a, który udostępnił nam opcje automatycznego usuwania ze skrzynki odbiorczej wiadomości reklamowych.
Wróćmy teraz do wyżej wspomnianego definiowania numerów telefonów, ta opcja pozwoli stworzyć nam listę kontaktów, od których nie chcemy odbierać telefonów i SMS-ów.

W programie znalazła się, także tzw. ochrona rodzicielska. Rodzic będzie mógł stworzyć listę kontaktów, do której dziecko nie będzie mogło zadzwonić, taka opcja zapewni bezpieczeństwo i prywatność dla naszych pociech.

Aplikacja od ESET posiada też zabezpieczenia antykradzieżowe, w razie kradzieży telefonu ofiara będzie mogła namierzyć swój telefon, za pomocą innego telefonu, co ciekawe dostanie, także opcję zablokowania lub nawet usunięcia danych z pamięci urządzenia. Na tym nie koniec, została przygotowana jeszcze jedna opcja. Ofiara może zidentyfikować numer karty SIM, która jest w tym czasie zainstalowana w skradzionym telefonie.

Jakie wymagania stawia nam aplikacja? – Otóż, do prawidłowego działania aplikacji potrzebujemy komórki z system Android 2.0 lub nowszym. Niestety, powody do zmartwień mają posiadacze telefonów z systemem Android Honeycomb 3.o, gdyż z tym systemem aplikacja nie jest kompatybilna. 
Wersja przedpremierowa udostępniona jest jedynie w języku angielskim.

Pamiętajmy jednak, że wersje przedpremierowe, jaką jest ta nie posiadają jeszcze wszystkich funkcjonalności oraz całkowitej dokumentacji. Dla bezpieczeństwa użytkownika, firma ESET informuje, iż aplikacja nie powinna być instalowana na urządzeniach zawierających ważne dokumenty, a zarazem ta wersja skierowana jest dla zaawansowanych użytkowników.

Źródło: eset.pl