Trójwymiarowy przełom – za SONY zapłacimy 5 tysięcy mniej
Przez Admin Dnia 22 Mar, 2011 O 04:36 PM | Kategorie NOWOŚCI, TECH | Z 0 Komentarzami

W 2010 roku nastąpił ”boom” na telewizory 3D – spadek cen nawet o 20% sprawił, że Polacy wydawali średnio 5milionów złotych tygodniowo na zakup odbiorników trójwymiarowej generacji. Dziś za telewizor LCD marki SONY posiadający m.in. technologie 3D,  Edge LED, sied Wi-Fi® zapłacimy tylko 6 tysięcy – jeszcze niedawno jego cena wynosiła ponad 11.000 złotych.

Z roku na rok telewizory stają się coraz tańsze, a to za sprawą wprowadzanych na rynek średnio co 3 miesiące nowych produktów.  Podczas gdy światowi producenci udoskonalają  aktualne  modele dodając do nich więcej funkcji,  klienci szaleją na wyprzedażach. Kupują głównie  telewizory, które obchodziły swoje premiery jeszcze nie tak dawno temu. Są niemal równie dobre jak ich następcy, ale połowę tańsze.Przykładem  takiego telewizora  może być SONY KDL-40LX900, który posiada  wiele innowacyjnych funkcji  m.in. format Full HD 1080 w technologii 3D, podświetlenie Edge LED,  technologie Motionflow 200Hz PRO z funkcją Image Blur Reduction. Dzięki nim obraz upodabnia się do kinowego, a  widz może cieszyć się przejrzystym i szczegółowym obrazem oraz maksymalną płynnością dynamicznych scen.

 

Co więcej, telewizor posiada wbudowany odbiornik  Wi-Fi®, który zapewnia łatwe  łączenie się z bezprzewodową siecią domową. SONY zatroszczyło się  także o  środowisko naturalne, instalując inteligentny czujnik obecności, który przyciemnia obraz lub wyłącza telewizor, jeśli nikt go nie ogląda, reguluje ustawienia obrazu i dźwięku w zależności od tego, gdzie się znajdujesz w pomieszczeniu, a nawet ostrzega, jeśli dzieci siedzą zbyt blisko ekranu. Cała technologia modelu KDL-40LX900 została zamknięta w eleganckim bezramkowym ekranie serii Monolithic Design, o wymiarach 994 x 686 x 290 mm i wadze 23,7 kilogramów.

Jeszcze niedawno  jego cena wynosiła ponad 11.000 złotych, dzisiaj  zapłacimy za niego nawet 5 tysięcy mniej.

 

Klientom trudno  uwierzyć, że taka cena jest możliwa. Serie LX kosztują ok. 6-7 tys. złotych, więc mieszczą się w podobnym przedziale cenowym co najpopularniejsze ostatnimi czasy modele serii HX z tą różnicą, że  posiadają znacznie lepsze parametry. – mówi  Rafał Zych ze  sklepu internetowego Matrix Media, oferującego według portalu skapiec.pl najniższą cenę  telewizora SONY KDL-40LX900w sieci.

Telewizory 3D to bezwzględny przełom na rynku  RTV. Dzisiaj każdy z nas może cieszyć się imponującym, trójwymiarowym obrazem kinowym i  poczuć, że bierze udział w akcji filmu. Innowacyjna technologia w połączeniu z bardzo przystępną ceną tworzą duet, który bez wątpienia zadowoli nawet najbardziej wymagających maniaków kina domowego.

 

Informacja Prasowa, Agata Woźniak