Ubuntu 11.10 uruchomisz 12 sekund!
Przez Admin Dnia 27 Lip, 2011 O 10:12 AM | Kategorie NOWOŚCI, SOFTWARE | Z 1 komentarzem

Nowa wersja darmowego systemu operacyjnego Ubuntu w wersji 11.10 zostanie udostępniona dla użytkowników dopiero w październiku lecz już mamy kilka nowych informacji na temat jego działania. 

Twórcy tej popularnej dystrybucji Linux’a mieli na celu przyśpieszenie nie tylko startu systemu ale także dostępu do aplikacji. W tym celu porzucili menedżer pulpitów Gnome Desktop Manager, znany z poprzednich wersji popularnego Ubuntu, na rzecz nowszego i zarazem lżejszego interfejsu – LightDM. 

Po takich zmianach, Ubuntu 11.10 w wersji Alpha 2 został przetestowany na komputerze z procesorem Intel Core 2 Duo E8400 (3 GHz) oraz dyskiem HDD. Czas, który system potrzebował do pełnego rozruchu wyniósł zaledwie 12 sekund, czyli o 3 sekundy mniej niż w przypadku poprzednich wersji Ubuntu.  Określa się, że 10 sekund to granica dla „natychmiastowego” włączenia systemu. Znacznie szybciej następuje także przełączanie się między aplikacjami i zadaniami podczas korzystania z systemu.

Nowe Ubuntu 11.10 dzięki faceliftingowi zyskał znaczenie na szybkości startu systemu oraz przechodzeniu pomiędzy aplikacjami i zadaniami. Dwukrotne kliknięcie na aplikację powoduje natychmiastowe jej uruchomienie. Poruszanie się po systemie też jest bardziej żwawe. Najbardziej cieszy to, że uzyskanie lepszej wydajności nie wpłynęło na sam wygląd systemu. LightDM dzięki swojej prostocie jest przyjemny dla oka. Jednym słowem, miłośnicy Linux’a mają na co czekać!

Źródło: Crn.com