UpdtBot – nowy malware na Androidzie
Przez Maaciek Dnia 22 Kwi, 2012 O 10:21 AM | Kategorie INTERNET, MOBILNE, SOFTWARE | Z 0 Komentarzami

Doczekaliśmy się następnego programu malware, który atakuje nasze smartfony i tablety z platformą Android. NQ Mobile Security Research Center doszukało się nowego nieszczęścia, które naprawdę może zrujnować nasze fundusze. 

UptdBot, bo to o nim mowa zaraża nasze urządzenia poprzez zapytanie czy chcemy zaktualizować nasze oprogramowanie, wiadomość tą dostajemy poprzez SMSy. Zaakceptowanie aktualizacji spowoduje zagnieżdżenie się programu w naszym „dotykowcu”.

UpdtBot, jak to boty już mają, robią coś za nas, a co dokładnie robi ów program? A no… M.in. łączy się z Centrum Kontroli i Dowodzenia, które wysyła za nas SMSy, wykonuje za nas rozmowy, ściąga losowo wybrane aplikacje… Na szczęście, nie wysyła naszych sweet foci robionych w szybie od piekarnika. Nie łudźmy się, to nie jest za darmo, szczególnie ubolewać będą osoby, które posiadają tego, jakże niezwykle przyjaznego obywatela Androida, który ogołoci ich ze wszystkich zaskórniaków na koncie.

NQ Mobile Security Research Center ostrzega, że na dzień dzisiejszy obywatel mógł rozmnożyć się do ponad 160 tysięcy potomków.

Pamiętaj! Pobieraj tylko i wyłącznie aplikacje z zaufanych źródeł, tj. Google Play.