Uswanie starych punktów przywracania systemu (XP,Vista,7)
Przez Artus2007 Dnia 11 Lut, 2011 O 02:37 PM | Kategorie PORADY | Z 0 Komentarzami

Punkty przywracania systemu powinniśmy tworzyć po to, aby w razie awarii systemu lub utraty danych cofnąć system do poprzedniego stanu. Jeśli tworzymy nowe punkty przywracania to stare zostają, zajmując w ten sposób nawet do kilku GB danych na naszym dysku! Punkty przywracania powinniśmy również czyścić ze względu bezpieczeństwa – niektóre wirusy potrafią „zagnieździć” się właśnie w tych punktach, co może powodować problemy ze stabilnością systemu podczas usunięcia innych szkodników. Gdy już usuniemy stare punkty przywracania, możemy z powrotem włączyć opcję tworzenia nowych.

WINDOWS XP

1. Otwieramy Mój komputer, a następnie w dowolnym wolnym miejscu okna klikamy PPM (Prawym przyciskiem myszy) i wybieramy Właściwości. Zobaczymy standardowe okno Właściwości systemu.

2. Przechodzimy do zakładki Przywracanie systemu i zaznaczamy ptaszkiem pozycję Wyłącz przywracanie systemu na wszystkich dyskach:

WINDOWS VISTA

1. Tak jak w Windows XP przechodzimy do folderu Mój komputer i w dowolnym wolnym miejscu klikamy PPM, wybieramy Właściwości.

2. W okienku Właściwości systemu przechodzimy do zakładki Ochrona systemu. Zaznaczamy wszystkie widoczne na liście dyski twarde:

WINDOWS SEVEN (7)

1. Przechodzimy do Panel Sterowania–>System i zabezpieczenia. Teraz klikamy na System, a następnie na Zaawansowane ustawienia systemu.

3. Zaznaczamy dysk, na którym przywracanie systemu jest WŁĄCZONE i klikamy na Konfiguruj. W okienku zaznaczamy Wyłącz ochronę systemu:


Po paru minutach możemy włączyć Przywracanie systemu ponownie. Stare punkty zostaną usunięte. Operacji włączenia punktu przywracania dokonujemy w każdym systemie.