Valve tworzy hełm rozszerzonej rzeczywistości
Przez Jarek Jackowski Dnia 9 Wrz, 2012 O 02:32 PM | Kategorie GRY, NOWOŚCI | Z 0 Komentarzami

Redaktorzy The New York Times  mieli szczęście – zostali zaproszeni przez Valve do przetestowania swojego nowego produktu. Czym on jest? Nie wyczekiwana przez wielu konsolą, a goglami do rozszerzonej rzeczywistości. Co prawda owe gogle są nadal w fazie produkcji, nie wiadomo nawet czy kiedykolwiek zobaczymy je gotowe, jednak wrażenia redaktora grającego w grę Left 4 Dead są bardzo przychylne. 

Redaktor twierdzi ze czuł się w grze jakby była to rzeczywistość, jak mówi: „Wciągają mnie w wirtualny świat. Obracam się i widzę zombie, którzy chcą mnie zjeść. Dalej się obracam i widzę piekło, które mnie czeka”. Nie wiadomo z iloma grami gogle będą kompatybilne a nawet czy w ogóle się ukarzą. Na zdjęciach wyglądają niestety na bardzo duże, przewodowe, i brzydkie (w przeciwieństwie do Oculus Rifta).

Dodatkowo Valve (to zaraz przejdzie do tradycji) skrytykowało nowy system operacyjny Microsoftu. Gabe Newell powiedział ze rozumie wielkość zadania które stoi przed Microsoftem (siódemka jest przez wielu za najlepszy system z „okienkami”), ale kopiowanie rozwiązań stosowanych przez Apple może przyspieszyć ich upadek. Wygląda na to, ze Windows 8 prawdziwe emocje wzbudza już tylko w siedzibie Microsoftu…