Verbatim liderem rynku optycznego ósmy rok z rzędu
Przez Admin Dnia 13 Sie, 2011 O 11:58 AM | Kategorie HARDWARE, NOWOŚCI | Z 0 Komentarzami

Firma Verbatim zanotowała udany 2010 r. i pierwszy kwartał 2011 r. Firma pozostaje liderem w sektorze nośników optycznych oraz zamierza ustabilizować pozycję nr 3 na rynku pamięci USB.  
  • Światowy lider rynku pamięci optycznych ósmy rok z rzędu*
  • Nr 3 w skali całego rynku pamięci masowych
  • Numer 3 w Europie na rynku dysków USB w I kwartale 2011 r.*

Przywództwo technologiczne i rynkowe w sektorze nośników optycznych

Verbatim ósmy raz z rzędu potwierdził swoje globalne przywództwo technologiczne i rynkowe
w dziedzinie optycznych pamięci masowych. Jak informuje firma badawcza Santa Clara Consulting Group (SCCG), Verbatim w 2010 r. ponownie zwiększył udziały w rynku.

Ze względu na wysoką liczbę napędów optycznych będących w użyciu, sprzedaż pozostaje na bardzo wysokim poziomie, choć rynek się kurczy. Całkowita sprzedaż płyt DVD-R spadła z 1,3 mld w 2009 r. do 1,07 mld w 2010 r. Pomimo tego faktu, Verbatim zwiększył swój udział w rynku o 1,6 procenta, do 44,6 procent. W pierwszym kwartale 2011 r. Verbatim dodatkowo zwiększył udziały w rynku
o 6 procent, do 50,4 procenta. Firma zamierza utrzymać ten wynik przez cały 2011 r.

Podobnie dobre wyniki osiągnięto na rynku CD-R. Verbatim sprzedał trzy razy więcej płyt CD-R  niż druga pod względem sprzedaży marka.  W 2010 r. sprzedano w Europie łącznie 922 mln płyt CD-R, a Verbatim odpowiada za ponad jedną trzecią tego wyniku. W pierwszym kwartale 2011 r. udziały rynkowe marki Verbatim zwiększyły się o 4 procent.

Dyski USB siłą napędową wzrostu

W Europie, według SCCG, sprzedano ponad 65,4 mln dysków USB, co oznacza wzrost o 13,3 procent w porównaniu do roku wcześniej. Verbatim zwiększył w 2010 r. swoje udziały w rynku z 5,4 procent  do 9,3 procenta, co dało mu piąte miejsce. Firma uzyskała jeszcze lepszy wynik w pierwszym kwartale 2011 r., gdy zanotowała rekordowy, 5-procentowy wzrost. Z 14-procentowym udziałem w rynku, była to trzecia pod względem sprzedaży marka.  Verbatim ma w swojej ofercie szeroki wybór dysków USB ze sprzętowym szyfrowaniem, które spełniają najnowsze wymogi firm w zakresie bezpieczeństwa. Koncentruje się też mocno na technologii dysków półprzewodnikowych (SSD). Dzięki temu będzie umacniać swoją pozycję na rynku pamięci flash w 2011 r. i kolejnych latach.

Wzmacnianie pozycji rynkowej

„Utrzymanie bezwzględnie wiodącej pozycji na rynku nośników optycznych oraz bycie w czołowej trójce na rynku flashowych pamięci USB to nasz cel na 2011 r. Do umocnienia naszej pozycji na rynku przyczynia się także szeroka gama wysokiej jakości, niezawodnych i innowacyjnych dysków twardych. Od 2010 r. Verbatim działa także na globalnym rynku energooszczędnego oświetlenia LED/OLED, wykorzystując w tym celu technologie dostarczane przez Mitsubishi Chemical Corporation. Utworzyliśmy europejską sieć LED i sprzedajemy szeroką gamę wysokiej jakości produktów oświetleniowych w tej technologii. Naszym celem jest dalsze rozszerzenie oferty na rynku wymiennych pamięci masowych i oświetlenia” – mówi Rüdiger Theobald, dyrektor ds. marketingu w regionie EUMEA w firmie Verbatim. „Wysoka liczba obiektywnych nagród w testach prowadzonych przez czasopisma, które produkty Verbatim zdobyły w 2010 r. i 2011 r. wpisują się w nasze motto «Technologia, której możesz zaufać». Mam nadzieję, że jakość będzie kluczem do naszego dalszego sukcesu i umocnienia pozycji jako dostawcy kompleksowej oferty na rynku pamięci masowych.”

Informacja Prasowa