Wallet – Płatność zbliżeniowa od Google
Przez Admin Dnia 27 maja, 2011 O 01:31 PM | Kategorie MOBILNE, NOWOŚCI, TECH | Z 0 Komentarzami

Google pokazało swoją najnowszą usługę – Google Wallet która, posłuży nam podczas płatności zblizeniowych. Aplikacja chodź dedykowana jest dla smartfona Nexus S 4G, pracuje także z czpiem PayPass.

Nowa usługa od Google ma być jeszcze lepsza niże te, z których możemy już korzystać (PayPass, payWave). Aplikacja dedykowana jest przede wszystkim telefonom z NFC (Near Field Communication). Aktualnie, na rynku dostępny jest tylko jeden telefon z chipem NFC – Nexus S, lecz usługa może korzystać także z naklejki zbliżeniowej PayPass. W jej przypadku funkcjonalność będzie ograniczona a płatność będzie trwała trochę dłużej. Dlaczego tak? Wykorzystując naklejkę, Google połączy płatność przy pomocy naklejki i obciąży odpowiednią kartę. Inaczej to wygląda podczas wykorzystania NFC. Wtedy pomijana jest konieczności przesłania danych pomiędzy wydawcą naklejki a bankiem co w rezultacie przekłada  się na szybkość dokonywania transakcji.

 

Jak na razie usługa Google Wallet dostępna będzie na Androida lecz gigant będzie starał się nawiązać współpracę także z Apple, Mcrosoftem oraz RIM. Początkowa Wallet dostępny będzie na terenie Stanów Zjednoczonych, dodatkowo będziemy mogli zbierać punkty w programach partnerskich. Usługa zapewni także zniżki w wybranych punktach.  Nie wiadomo kiedy usługa pojawi się w Polsce, podobnie jak dedykowany dla niej smartfon Nexus S.

Źródło: Gizmodo.pl