WI-FI w autobusach PKS Łódź
Przez Admin Dnia 4 Lut, 2013 O 05:45 PM | Kategorie INTERNET, NOWOŚCI | Z 1 komentarzem

Korzystanie z internetu to w dzisiejszych czasach nic nadzwyczajnego. Szerokopasmowy dostęp do sieci ma prawie każdy z nas. Co jednak zrobić, gdy wybieramy się w podróż autobusem?

wi fi

W takiej sytuacji można skorzystać z pakietów internetowych oferowanych przez sieci komórkowe. Inną opcją jest także zakup modemu zewnętrznego na kartę SIM. To wszystko jednak niesie za sobą pewne koszty. Warto jednak korzystać z darmowego dostępu do sieci dzięki bezpłatnym hotspotom, które zamontowane są na przykład w niektórych autobusach.

Wybrałem się w podróż PKS-em relacji Łódź – Nowy Sącz. Trasa przebiega przez Piotrków Trybunalski, Końskie, Kielce, Busko Zdrój, Tarnów. Na tej trasie wielokrotnie znajdujemy się w centrum miast, a także na terenach wiejskich, zalesionych. Zabrałem ze sobą laptopa oraz smartfona. Do „neta” podłączyłem się od razu po zajęciu miejsca w autobusie. Siła sygnału od razu pokazała 100%. Przez całą drogę korzystałem z laptopa lub smartphone. Czasem także jednocześnie. Na całej trasie tylko raz pojawił się problem z internetem – prawdopodobnie przez spore zalesienie. Net był szybki i oglądanie filmów na YouTube czy przeglądanie stron nie sprawiało żadnych kłopotów. Dostęp do internetu jest wliczony w cenę biletu i nie ponosimy z tego tytułu dodatkowych kosztów. Dzięki możliwości swobodnego korzystania z Wi-Fi droga przebiegła dość szybko.

CZYTAJ CAŁOŚĆ