Wiedźmin sprzedany w ilości 50 tyś. sztuk w wersji dla komputerów Mac.
Przez Admin Dnia 19 Lip, 2012 O 12:42 PM | Kategorie GRY, NOWOŚCI | Z 0 Komentarzami

CD Project Red poinformował, że Wiedźmin na komputery Mac sprzedał się w większym nakładzie niż zakładano przez cały okres jego spredaży.

Po 5 latach od premiery edycji rozszerzonej Wiedźmina na komputery klasy PC, przyszła kolej na użytkowników Mac’ów od Apple. Gra na Maca miała swoją premierę na początku kwietnia br. CD Project Red, zakładało, że w całym cyklu życia produktu sprzeda się on w ilości 30 tyś. sztuk. Chodź od premiery minęły zaledwie 3 miesiące to już sprzedano 50 tyś kopii tej wersji gry.

– Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni wielkością sprzedaży Wiedźmina na Maca. W ciągu trzech miesięcy nabywców znalazło już więcej sztuk niż zakładaliśmy dla całego cyklu życia tego produktu, a sprzedaż wciąż jest kontynuowana. Te wyniki pozytywnie nastrajają nas przed nadchodzącą premierą najnowszej, drugiej części Wiedźmina na komputery Mac, która na tej platformie nastąpi na jesieni tego roku – powiedział prezes Adam Kiciński.

W ciągu 5 lat, na całym globie, obie części Wiedźmina na PC-ty, sprzedały się w nakładzie 4 mln egzemplarzy. Do 2015 roku liczba ta ma zwiększyć się do 10 mln.

Źródło: Money.pl