Windows 8 bez niebieskiego ekranu śmierci?
Przez Admin Dnia 26 Kwi, 2011 O 11:56 AM | Kategorie NOWOŚCI, SOFTWARE | Z 1 komentarzem

Koniec z Niebieskim Ekranem Śmierci (BSoD), gdyż w najnowszym dziecku Microsofta zastąpi go nowy, całkiem ładnie wyglądający, czarny ekran śmierci.

Według informacji zamieszczonej na Winrumors.com, znany nam z poprzednich wersji Windows’a BSoD, czyli niebieski ekran śmierci zostanie zastąpiony przez nowy,czarny ekran śmierci.  Nowy ekran błędów został poddany modyfikacją i otrzymał całkiem nowy wygląd. Zmiany nie tylko dotyczą koloru tła ale również  sposobu informowania nas o kodzie błędu. Informację o błędzie są wyświetlane w sposób bardziej przejrzysty jak i zrozumiały dla użytkownika.

 

BSoD (Black Screen of Death) będzie wyglądał teraz bardziej elegancko. Oficjalnie, informacja ta nie została potwierdzona przez Microsoft, więc może czarny ekran śmierci jest tylko tymczasowy podczas tworzenia kolejnych wersji rozwojowych Windowsa 8 podobnie jak miało to miejsce w Longhorn build 5112 czyli podczas tworzenia Windows Vista.

 

Źródło: Winrumors.com

  • http://newskomp.pl Artus2007

    Hmm czarny ekran zamiast niebieskiego? Ciekawe, jak to się będzie sprawdzało (jeśli w ogólne ten ekran zostanie zachowany) wraz z używaniem Windows 8. Za pewne wiele osób przyzwyczajonych do niebieskiego ekranu lub takie osoby, które nie wiedzą o czym mowa nie będą wiedziały, co to w ogóle za czarny ekran z komunikatami zawraca głowę. Ale widać, że ten czarny ekran nie zawiera tylu niepotrzebnych pierdół z a la niebieskiego BSoD – widać tylko kod błędu i kilka informacji – jak najlepsze rozwiązanie.