Włamanie hakerów na serwery WordPress.com
Przez Admin Dnia 14 Kwi, 2011 O 10:11 AM | Kategorie INTERNET, NOWOŚCI | Z 0 Komentarzami

Firma Automattic, utrzymująca platformę WordPress.com udostępniła informację o tym, że doszło do ataku na serwery WordPress’a. Hakerzy po uzyskaniu dostępu do serwerów wykradli poufny kod który należał zarówno do Automattic jak i do jej partnerów.

Automattic, do tej pory nie jest w stanie określić powagi włamania. Twierdzą jednak, że hakerzy nie uzyskali dostępu do prywatnych danych należących do 18 milionów wydawców. Według firmy włamanie które nastąpiło było typu root i dotyczyło tylko kilka serwerów.

„Przypuszczamy, że nasz kod źródłowy został skopiowany. Choć większa część kodu jest jawna jako open source, na naszych serwerach znajduje się także część wrażliwego kodu należącego do nas i naszych partnerów.” – Powiedział szef firmy Automattic, Matt Mullenweg.  „Wydaje się jednak, że napastnicy dostali się tylko do części poufnych danych.”

Założyciel firmy, nie ujawnił jak mogło dojść do ataku, w wyniku którego hakerzy otrzymali dostęp do serwerów. WordPress zaleca jednak by użytkownicy pozmieniali swoje hasła chodź nic nie wskazuje na to, by użytkownicy mieli się bać o swoje hasła.

Mullenweg zapewnia o „podjęciu kompleksowych działań, które mają zapobiec podobnemu incydentowi w przyszłym terminie”

 

Źródło: Instalki.pl