Zapowiedź Megabox
Przez Jarek Jackowski Dnia 27 Wrz, 2012 O 08:52 PM | Kategorie INTERNET, NOWOŚCI | Z 0 Komentarzami

O Kimie Dotcomie ostatnio głośno. Parę dni temu informowaliśmy o postępie prac nad nowym Megaupload, teraz mozemy Was poinformować o publikacji dwóch filmików prezentujących kolejny projekt aresztowanego Kima. A jest nim coś, co dużo lepiej działa na pojęcie praw autorskich niż Megaupload. Megabox, bo tak będzie się nazywał nowy portal, będzie bronił autorów twórców muzycznych i da im wielką szanse do zarobku. W jaki sposób?

Wokół aresztowania Kima Dotcoma krąży wiele legend. Jedna z najbardziej popularnych jest ta mówiąca o tym, że z powodu prezentacji nowego serwisu Megabox właściciele wytwórni płytowych spowodowali przyjęcie ustawy ACTA, a co za tym idzie aresztowanie Kima. Nigdy nie zostało to udowodnione, jednak wygląda na to, że nawet jeśli w tej legendzie jest cząstka prawdy, to wytwórnie nic nie wskórały.

Serwis Megabox ma pozwolić autorom utworów muzycznych na ich publikację w serwisie. Utwory te będzie można kupić. Co odróżnia ten serwis od całej rzeszy podobnych? To, że tutaj lwia cześć pieniędzy pójdzie do kieszeni autorów a nie jakiś pośredników. 

Źródło: The Verge