Zdjęcia wykonane przednim aparatem w HTC 8X
Przez Jarek Jackowski Dnia 1 Paź, 2012 O 08:37 PM | Kategorie MOBILNE, NOWOŚCI | Z 0 Komentarzami

Aparaty fotograficzne i kamerki umieszczone w przedniej części obudowy są zwykle traktowane po macoszemu – kogo obchodzi jakość aparatu wykorzystywanego głównie do  videorozmów? Okazuje się, że HTC ma inne podejście do tematu – pokazane przez niego zdjęcie wykonane za pomocą przedniej kamerki w telefonie HTC 8X (pierwszy smartfon koreańskiej firmy wykorzystujący Windowsa 8 Phone) wyglądają zadziwiająco dobrze. 

Przedni aparat w HTC Windows Phone 8X posiada 2,1-megapikselową matrycę i bardzo jasny obiektyw F/2.0 i bardzo szeroki kąt widzenia.  Zdjęcie wykonane za jego pomocą możecie zobaczyć powyżej. Prezentuje się świetnie – jest ostre, wyraźne, brak w nim artefaktów i przebarwień, objęło swoim zasięgiem aż trzy osoby stojące obok siebie. Nie wiadomo ile smartfonów HTC będzie posiadać przedni aparat tak dobrej jakości. Oby jak najwięcej. 

Wszystkie smartfony HTC posiadające Windows Phone na pokładzie będą dostępne już w przyszłym roku. Wygląda na to, że jest na co czekać. Tak dobrym przednim aparatem może pochwalić się tylko parę urządzeń…