Znamy wygląd i specyfikację Samsunga Galaxy S IV
Przez Dawid Dziurkowski Dnia 14 Mar, 2013 O 01:27 PM | Kategorie MOBILNE, NOWOŚCI, POLECANE | Z 1 komentarzem

Na jednym z chińskich forów poświęconych Samsungowi, opublikowane zostały najprawdopodobniej autentyczne zdjęcia przyszłego, flagowego smartfonu koreańskiego producenta, wraz z jego specyfikacją sprzętową. Czym Samsung ma zamiar kupić nasze serca w tym roku?

galaxy0
Nie ma wątpliwości, że premiery high-endowych urządzeń Samsunga to – obok konferencji Apple – najgorętsze momenty roku w branży mobilnej. W tym „sezonie”, rywalizacja między największymi producentami o czołową lokatę na rynku smartfonów wydaje się wyjątkowo ciekawa, ze względu na wyrównane statystki sprzedaży i zdecydowany brak zainteresowania w zachowaniu status quo między Apple i Samsungiem.

Tuż przed oficjalną premierą, która odbędzie się już dzisiaj w Nowym Jorku (w Polsce w nocy z 14 na 15 marca), w sieci znalazły się dobrej jakości zdjęcia, które ukazują prawdopodobnie finalną wersję Samsunga Galaxy S IV – kolejnego modelu z niezwykle popularnej serii urządzeń działających pod kontrolą systemu Android.

galaxy1Zgodnie z informacjami, które ukazały się razem ze zdjęciami, nowy Samsung będzie 5-calowym dual-SIMem (możliwość korzystania z dwóch kart  SIM jednocześnie) i będzie posiadał funkcję obsługi pewnych elementów systemu poprzez wykrywanie i śledzenie ruchu… Gałek ocznych. Brzmi strasznie? Raczej niepraktycznie, ale poczekajmy z osądami do oficjalnej prezentacji i pierwszych testów. 

Do nowości w serii Galaxy S zaliczyć możemy także możliwość operowania na ekranie dotykowym, bez jego dotykania, a jedynie przesuwając palcem kilka milimetrów nad jego powierzchnią, co do tej pory możliwe było jedynie przy użyciu innego urządzenia Koreańczyków, mianowicie Galaxy Note II oraz jego stylusa.

galaxy2

W nieco mniej futurystycznej części specyfikacji, znajdziemy wspomniany, 5-calowy ekran Full HD (1080p), 8-rdzeniowy procesor Exynos 5410, taktowany na 1,8 Ghz na rdzeń, akcelerator graficzny PowerVR SGX 544MP3, 2 GB pamięci RAM i 16 GB ROM z możliwością jej rozszerzenia kartami microSD. Cieszy także pojemna bateria 2600 mAh, która powinna zasilić urządzenie co najmniej na 1 dzień umiarkowanie intensywnego korzystania (nie poparte testami – spekulacje redaktora 🙂 ).

galaxy3

Samo urządzenie, wykonane będzie tradycyjnie głównie z plastiku, tym razem urozmaiconego „kropkową” fakturą. S IV ważyć będzie 138 gram, a jego grubość nie przekroczy 7.7 mm w najgrubszym punkcie. Ogólny wygląd nie odbiega znacząco od poprzednich urządzeń z serii Galaxy S, w oczy rzuca się jednak lepiej zagospodarowany przedni panel, gdzie ramka wokół ekranu zredukowana została do minimum, zapewniając komfort użytkowania i nie marnując cennej powierzchni.

Na ile prawdziwe są informacje zamieszczone przez Chińczyków, okaże się już za kilkanaście godzin. Na podstawie informacji dostępnych do tej pory możemy już jednak stwierdzić, że Samsung nie szykuje rewolucji, a jedynie ewolucje w znanym nam wszystkim stylu: więcej, szybciej, lepiej. A może uda się im wszystkich zaskoczyć?

Więcej zdjęć dostępnych pod adresem:
http://bbs.52samsung.com/thread-695291-1-1.html

 

Źródło:  bbs.52samsung.com, Engadget.com