7-calowy Surface kolejnym tabletem od Microsoftu?
Przez Dawid Dziurkowski Dnia 11 Kwi, 2013 O 03:21 PM | Kategorie MOBILNE, NOWOŚCI, POLECANE | Z 0 Komentarzami

Zgodnie z doniesieniami „Wall Street Journal”, w Redmond trwają obecnie prace nad nową generacją tabletów Surface, w tym między innymi nad wersją o mniejszej przekątnej, wynoszącej 7 cali. 

ms_surf  

Trudno w tym momencie jednoznacznie stwierdzić, czy seria Surface okazała się sukcesem czy porażką. Zgodnie z danymi, jakie opublikował w marcu bieżącego roku Bloomberg, Microsoft sprzedał łącznie 1,5 mln urządzeń z rodziny Surface, w tym 1,1 mln to tablety Surface RT, a około 400 tysięcy to komputery Surface Pro. Z jednej strony, wynik jak na zupełnie nowe urządzenie, z rewolucyjnym (i kontrowersyjnym) system, wydaje się całkiem dobry, jednak w porównaniu z blisko 23 milionami iPadów sprzedanych w ostatnim kwartale, wypada niezwykle blado.

Co więc powinien zrobić Microsoft by poprawić wyniki sprzedaży? Według informatorów WSJ, gigant z Redmond postanowił pójść śladami konkurencji i poszerzyć ofertę o nowe wielkości ekranów, zaczynając od urządzeń z ekranem o przekątnej 7 cali.

Nie mamy na ten moment żadnych dokładniejszych informacji o specyfikacji sprzętowej, ani nawet o wersji systemu pod kontrolą którego działać będą nowe tablety. Wall Street Journal podaje jedynie, że produkcja nowej wersji tabletu Surface rozpocznie się jeszcze w tym roku.

Trudno stwierdzić, czy Microsoft planował wersję z mniejszą przekątną od początku czy zachęciła go do tego ogromna popularność 7-calowych tabletów konkurencji, takich jak iPad Mini czy Naxus 7. Na pewno różnorodność wyboru jest tym, co klienci bardzo sobie cenią i niewykluczone, że mniejsza i zapewne tańsza wersja tabletu Surface, zdobędzie większą popularność od swojego starszego i większego brata. A może problem nie leży w samym, skądinąd udanym urządzeniu, a w systemie, który po prostu nie został zaakceptowany przez użytkowników? Odpowiedź pozostawiam Wam.

 

Źródło:  GSMArena.com, online.WSJ.com