Allegro idzie w ślady Groupona i Grupera
Przez Admin Dnia 21 lut, 2011 O 11:58 AM | Kategorie INTERNET, NOWOŚCI | Z 0 Komentarzami

Polski serwis aukcyjny czyli Allegro.pl zamierza wprowadzić możliwość zakupów grupowych. Podobne możliwość oferują m.in Groupon, który zarobił już na rynku zakupów grupowych 350 milionów dolarów.

Zakupy grupowe w Polsce zyskują coraz większą popularność. Wszystko dzięki temu, że takie zakupy pozwalają sporo zaoszczędzić. Ale jak to działa? To proste. Firmy przedstawiają swoją ofertę w bardzo przystępnej cenie (np. 50% taniej ), lecz aby zakup doszedł do skutku, klienci muszą kupić produkt masowo np. w ilości 100 sztuk. Dzięki takiemu rozwiązaniu, firmy zyskują klientów oraz reklamę a my trochę zaoszczędzimy. W Polsce, najbardziej znanymi serwisami tego typu jest Grouper i Gruper.


Zakupy grupowe to teraz dochodowy interes. Znana firma Groupon, zarobiła już ponad 350 milionów dolarów.  Allegro chce pójść w ślady takich serwisów i udostępnić własny serwis, gdzie będzie oferować zakupy grupowe – przynajmniej tak sądzi Gazeta Wyborcza. Analitycy ostrzegają, że w Polsce jest miejsce dla najwyżej trzech serwisów, oferujących zakupy grupowe przez internet.