Apple iPad Mini – im bliżej premiery, tym więcej szczegółów
Przez Jarek Jackowski Dnia 10 Paź, 2012 O 08:50 PM | Kategorie NOWOŚCI, POLECANE, TECH | Z 0 Komentarzami

Jesień bez produktów Apple to stracona jesień. Gigant z Cuppertino najwyraźniej pragnie zabłysnąć jeszcze jednym produktem, który będzie mocną konkurencją dla produktów między innymi Samsunga. Mowa tutaj oczywiście o nowym iPadzie w wersji Mini, czyli małym tablecie z dużymi możliwościami. Jak do tej pory nie poznaliśmy zbyt wiele szczegółów dotyczących jego budowy, jednak im bliżej przewidywanej premiery, tym więcej detali trafia do sieci.

W ubiegłym tygodniu byliśmy informowani, że wydarzenie związane z pokazem nowego tabletu odbędzie się 10 października, czyli dzisiaj. Najnowsze informacje mówią o tym, że debiut iPada Mini odbędzie się za tydzień, czyli 17 października. Oczekiwanie na urządzenie może być wyjątkowo krótkie, więc do sieci trafiły dwa pierwsze zdjęcia nowego tabletu.

Nadal nie znamy oficjalnej specyfikacji, jednak wszyscy przewidują 7,85-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1024 x 768 pikseli (nie spełnia założeń ekranu Retina). Całość ma napędzać procesor Apple A5 wspomagany przez 512 MB pamięci operacyjnej. Przewidujemy również dwie kamery, w tym jedna o rozdzielczości 5 megapikseli. Jesteśmy jednak pewni co do zastosowanego złącza, które zastąpi tymczasowy port Dock. Apple powinno wprowadzić technologię Lighting do wszystkich nowych urządzeń, więc podobnie będzie z nowym iPadem Mini.