Apple na topie
Przez Admin Dnia 27 Lip, 2012 O 11:23 AM | Kategorie NOWOŚCI | Z 0 Komentarzami

Firma iSuppli, zajmującą się badaniami rynku, ze szczególnym uwzględnieniem firm komputerowych, opublikowała raport, z którego wynika, że w kolejnym roku firma Apple stanie się największym klientem na rynku procesorów na świecie. 

Stale rośnie zapotrzebowanie na produkty Apple’a. Mac, iPad i iPhone stale świetnie radzą sobie na rynku, a zapotrzebowanie na te produkty nieustannie wzrasta. Co prawda najsłabiej sprzedają się komputery stacjonarne – sprzedaż Maca w ciągu roku wzrosła jedynie o 2%, jednak w sytuacji gdy inni producenci lecą w dół, Apple wciąż trzyma wysoki poziom. Sprzedaż ciągną jednak produkty przenośne: iPhone (z 28% wzrostem sprzedaży) i iPad (z rekordowym wzrostem 84%).

Przy takim wzroście sprzedaży nie dziwi fakt, że już w poprzednim roku Apple wszedł do grona największych firm kupujących procesory. Wraz ze wzrostem sprzedaży, musiała się również wiązać większa aktywność firmy na tym polu. Przy obecnym tempie rozwoju pierwsze miejsce w kolejnym roku jest gwarantowane. Dziś nie da się jednak ustalić, czy taki wzrost nie przyczyni się przypadkiem do spadku jakości urządzeń produkowanych przez Apple. Większa ilość rzadko jednak oznacza również większą jakość.

Rafał Chojnacki

Źródło:  Computerworld.com