Dowiesz się kto odwiedza Twój profil na Facebooku!
Przez Admin Dnia 17 Lip, 2012 O 11:47 AM | Kategorie INTERNET, NOWOŚCI, POLECANE | Z 0 Komentarzami

Facebook co rusz wprowadza nowe, mniej lub bardziej istotne zmiany w swoim serwisie. Tym razem przyszedł czas na funkcję, z którą mieli do czynienia użytkownicy NK.pl.

Mowa tu o funkcji, która pozwoli nam na przeglądniecie listy osób, które w ostatnim czasie przeglądały nasz profil. Na Facebooku było można spotkać się aplikacjami, które rzekomo dawały nam taką możliwość, lecz jak się później okazywało, był to pic na wodę a twórcom takich aplikacji, zależało na zdobyciu jak największej liczby użytkowników. Mimo wszystko, z takich aplikacji korzystało nawet kilkadziesiąt tyś. osób, więc widać, że ciekawskich nie brakuje.

Podobnych aplikacji na Fejsie jest dużo, dużo więcej…

Według źródła, udostępnianie takich informacji użytkownikom ma na celu zwiększenie ich bezpieczeństwa. Chodzi tu o tzw. stalking czyli śledzenie czy ciągłe nagabywanie drugiej osoby. Wprowadzenie funkcji miało by zniechęcać „stalkerów” do prześladowania swoich ofiar.

Znajdą się i tacy, którzy są przeciwni wprowadzeniu tej funkcji. Wtedy najlepszym rozwiązaniem byłoby stworzenie możliwości wyboru (podobnie jak na NK.pl) czy chcemy pozostawiać ślady przeglądając profile naszych znajomych czy też nie.

Jak będzie? Tego jeszcze nie wiadomo, pozostaje nam czekać na oficjalne informacje.

Źródło: Independent.co.uk