Ekstremalne wydanie GTX-a 670 według ZOTACA
Przez michalinio22 Dnia 29 Cze, 2012 O 12:48 PM | Kategorie HARDWARE, NOWOŚCI, POLECANE | Z 0 Komentarzami

Zotac wydaję sie mieć dwa różne podejścia do modelu GTX 670 od Nvidi. Oprócz krótkiej wersji TwinCooler na referencyjnej płycie PCB prezentuje również wydanie dla entuzjastów podkręcania.

Model ten wykorzystuje taką same PCB jak w ekstremalnym wydaniu GTX 680 tego producenta. Zegary zostały odpowiednio podniesione względem referencyjnych w przypadku rdzenia do poziomu 1111 MHz (1202 MHz w trybie GPU Boost) oraz 1652 MHz (efektywnie 6,6 Ghz) dla pamięci. Zasilanie dla tego potwora czerpane jest z 2 złącz: 8-pin i 6-pin PCIE. Karta wyposażona została w przekonstruowaną 14 fazową sekcję zasilania VRM i bezgłośne dławiki oraz układy  PowIRstage DrMOS stworzone przez International Rectifier. Zasilanie jest dodatkowo doprowadzane i kontrolowane przez potrójne multi-fazy FPCAPs, oraz tantalowe kondensatory. Podobnie jak w przypadku GTX 680 Extreme Edition, karta posiada cały zestaw funkcji przyjaznych overclockerowi, w tym dodatkowy moduł OC + , podwójny BIOS z z wersją wspierającą chłodzenie ciekłym azotem również punkty pomiarowe napięć, temperatur  i diody informujące o liczbie działających faz zasilania.

 

 

Chłodzenie tej karty jest identycznie jak to znajdujące się w modelu GTX 680 Extreme Edition. Pozostając w granicach dwóch slotów, chłodnica składa się z dużego aluminiowego radiatora  który obejmuje całą długość karty, używa pięciu 8-mm poniklowanych heat pipe-ów, które pobierają ciepło z miedzianej podstawy stykającej się z GPU i przesyłają je aluminiowych finów.  Następnie cała konstrukcja owiewana jest przez dwa 92mm wentylatory.

Według serwisu Expreview, ZOTAC GeForce GTX 670 Extreme Edition wyprzedza referencyjnego GeForce GTX 680. Recenzent mógł podkręcić GPU do 1403 MHz (1300/1403 GPU BOOST) na napięciu rdzenia 1.25V zaś prędkość pamięci zostały podbite do 1850 MHz (7,40 GHz efektywnie) i te wszystkie wyniki z chłodzeniem powietrznym w akcji!!! Dzięki temu udało się zdobyć 9247 punktów w 3DMark-u 11 (tryb Performance).

ZOTAC GTX 670 Extreme Edition jest dedykowany wyłącznie dla wybranych rynków w Azji. Reszcie świata musi wystarczyć wersja AMP! Edition.

Źródło: Expreview, techpowerup.com