Gry z Xbox 360 na Windows 8?
Przez Admin Dnia 13 Lip, 2011 O 10:45 AM | Kategorie NOWOŚCI, SOFTWARE | Z 5 Komentarzami

Czy możliwe jest by gry dedykowane dla konsoli Xbox 360 odpalić na komputerze stacjonarnym? Być może będzie to możliwe dzięki Windows 8.

Według plotki, która od kilku dni krąży po Internecie, nowy system Microsoft’u będzie w pewnym stopniu wspierał konsolę Xbox 360 dzięki czemu, możliwe będzie uruchomienie konsolowych wersji gier na naszym komputerze z Windows 8! Prawdopodobie będziemy mogli nie tylko uruchamiać gry z płyt ale także, nowa funkcja ma umożliwić dostęp do usługi Xbox Live gdzie będziemy mogli zakupić gry. Funkcja wydaje się bardzo ciekawa z punktu widzenia zwykłego użytkownika gdyż, do odpalenia konsolowej gierki na PC wystarczy posiadać nośnik z grą oraz napęd DVD.

Ekipa z Redmond nie zamierza poprzestać tylko na możliwości uruchomienia gier. Chce by wszelkie dodatki do konsoli Xbox 360 były zgodne z ich systemem operacyjnym Windows 8. Mówiąc o dodatkach, mamy na myśli szczególnie kontroler ruchu Kinect który, dzięki swojej kompatybilności z Windows 8 może zainteresować kolejną grupę  jaką są Pecetowcy.

Musimy jednak pamiętać, że to tylko spekulację chodź wydają się one możliwe do zrealizowania. Taki krok ze strony Microsoftu może ucieszyć dużą część graczy którzy nie mieli przyjkemności zagrać np. w Gears of War 2 czy Mortal Kombat.

Źródło: Xtreme Systems

 • sen

  To Cie teraz zmartwię. XBOX jest chyba na powerPC prawda ? Jak masz zamiar odpalić soft z niego na x86 ? emulacja nie wchodzi w grę (jest tragiczna). Dział PR Microsoftu musi boki zrywać jak ludzie tacy jak Ty powtarzają bzdury które ktoś wypuścił w eter.

  • http://www.pcsh.pl Grzechu

   Taka informacja pojawia się nie tylko na mniejszych portalach ale również na tych zaufanych i uważanych za pożądne źródło informacji jak np. Gameinformer – oni też opublikowali tą informację.

 • Stefan

  źródło: Extreme Systems? Aha…
  Nie sprawdzi się

  • Grzechu

   Nie tylko ta strona o tym pisała.

 • Kkk

  To w miarę logiczny ruch gdyby sprzedaż xbox-a 360 by spadła bo dodatkowym impulsem na kupno systemu nawet dla tych co już mają konsole będzie ten emulator ludzie pewnie nadal będą kupować gry a pamiętajmy że microsoft zarabia więcej na grach niż na sprzedaży konsoli. No a wiadomo że na systemie też zarobi. A co do kompatybilności to słyszałem że ten i stary xbox jest bardzo podobny do komputera