iPad 3 z ekranem AMOLED?
Przez Admin Dnia 28 maja, 2011 O 10:53 AM | Kategorie HARDWARE, MOBILNE, NOWOŚCI | Z 1 komentarzem

Jeden z serwisów internetowych AppleInsider.com opublikował informacje która, mówi nam o tym, że trzecia generacja tabletów Apple będzie wyposażona w ekran AMOLED w który, wyposażone jest nie jedno urządzenie przenośne.


Dotychczas firma Apple w swoich tabletach, zarówno w pierwszej jak i drugej generacji używało ekranów LCD IPS. Ma to się jednak zmienić w przypadku iPada 3. Gigant chce, by w jego trzecim już tablecie wykorzystano wyświetlacze AMOLED które, zużywają mniej energii, są znacznie jaśniejsze oraz pozwalają na bardziej komfortową pracę na powietrzu ponieważ  mniej odbijają światło słoneczne.

 

Tim Cook , jeden z szefów Apple prawdopodobnie wybrał się do siedziby Samsunga by omówić sprawę, związaną z montowaniem nowych ekranów w iPadzie 3. Mówi się także, że Samsung dostał już nieznaną kwotę pieniędzy po to by zabezpieczyć dostawy wyświetlaczy AMOLED dla iPada 3. Czy jest to prawdą? Nie wiadomo. Inne spekulacje mówią o tym, że w nowych tabletach Apple znajdziemy Retina Display, którego cechą ma być gęstość 326 pikseli na cal.

 

Oficjalnie, żadnej z tych informacji Apple nie potwierdziło. Współpraca między Samsungiem a Apple może oznaczać kłopoty dla firmy LG która, do tej pory odpowiedzialna była za dostarczanie wyświetlaczy dla iPada 2. Jak się to potoczy? Poczekamy, zobaczymy…

 

Źródło: AppleInsider.com

  • http://mpilecki.xaa.pl/ Michał Pilecki

    Jeszcze nawet nie zdążyłem się pobawić ipadem 2 w sklepie, a tu juz wychodzi ipad3!