Jak naprawić uszkodzone archiwum RAR ?
Przez Artus2007 Dnia 9 Kwi, 2011 O 08:08 PM | Kategorie NOWOŚCI, PORADY | Z 0 Komentarzami

Uszkodzony plik RAR to zmagania wielu internautów. Wiele osób spotkało się już z uszkodzonymi paczkami pobranymi z internetu – wiele takich uszkodzonych plików da się naprawić przy użyciu WinRara. Z poradnika dowiesz się, w jaki sposób naprawić uszkodzone archiwum RAR bez utraty danych.

 

1.) Odszukujemy uszkodzone archiwum i je otwieramy. Możemy także bezpośrednio otworzyć program WinRAR i w nim zlokalizować poszukiwane archiwum.

2.) Gdy odnajdziemy już katalog z uszkodzonym archiwum klikamy na ikonę apteczki w celu jego naprawy:

3.) Ukaże się okienko, w którym musimy określić typ naprawianego archiwum. Naszym celem jest naprawienia RAR, więc zaznaczamy pierwszą pozycję i klikamy na OK:


3.) Przed nami operacja polegająca na przepakowaniu archiwum. Dane zostaną jeszcze raz spakowane i naprawione – powstanie nowy plik. Jeśli wcześniejsza paczka posiadała hasło, w tym kroku musimy je również podać, gdy zostaniemy o to poproszeni:

4.) Archiwum przepakowane. Nową paczkę rozpoznamy po tym, że w nazwie ma dodany początek fixed.

 

UWAGA!!! Procedura naprawy uszkodzonego archiwum RAR jest możliwa do wykonania wtedy, jeśli do paczki zostały dołączone dane naprawcze. Jeśli ich nie ma, naprawa jest możliwa tylko przy pomocy płatnych aplikacji np Rar Repair Tool.