Karty graficzne AMD debiutują w komputerach Schuttle
Przez michalinio22 Dnia 4 Lip, 2012 O 01:40 PM | Kategorie HARDWARE, NOWOŚCI, POLECANE | Z 0 Komentarzami

Shuttle Computer Handels GmbH, europejska filia Shuttle Inc jednego z wiodących deweloperów i producentów kompaktowych rozwiązań PC, takich jak światowej sławy XPC mini-Barebone PC, ogłosiła wprowadzenie na rynek trzeciej generacji wielokrotnie nagradzanego i całkowicie pasywnie chłodzonego modelu  XS35 z serii Slim PC.

„Nawet nasi dystrybutorzy powtarzają nam, pod jakim są wrażeniem z powodu ciszy tego modelu”, mówi Tom Seiffert, kierownik działu marketingu i PR w Shuttle Computer Handels GmbH. „To bardzo rzadko spotykane, żeby eliminowanie danego składnika zostało odebrane z takimi pozytywnymi komentarzami. Jednak my z pewnością osiągnęliśmy to poprzez rezygnacje z jakichkolwiek wentylatorów.”

 

Jak to miało miejsce w przypadku wprowadzenia na rynek pierwszej serii w 2010 roku tak samo nowe modele XS35 są dostępne w wersji z zintegrowaną grafiką i samodzielną mobilną wersją GPU. Oba projekty różnią się przede wszystkim wydajnością układu graficznego. Złącza HDMI i VGA są już dostępne we wszystkich modelach. W zależności od aplikacji jakich będziemy używać, Intel GMA 3650(zintegrowany z procesorem)  występuje w modelu XS35V3 zaś AMD Radeon HD 7410M(samodzielne GPU) w XS35GTA V3.

 

Procesor Intel Atom D2700 2x 2,13 GHz jest zainstalowany w obu opcjach. Dwa sloty SO-DIMM są w stanie pomieścić w sumie 4 GB pamięci RAM DDR3. Mała obudowa oferuje miejsce dla jednego 2,5 ” dysku SSD/HDD. 36 milimetrowej grubości PC jest również wyposażony w czytnik kart pamięci, WLAN (n) oraz złącze Gigabit LAN. Urządzenia peryferyjne (np. tuner TV, pamięci USB, urządzenia wielofunkcyjne itp.) mogą być podłączone za pośrednictwem pięciu portów USB 2.0. Zarówno XS35V3 jak i V3 XS35GTA mogą pracować w pozycji pionowej z podstawką lub przypięte do monitora za pomocą opcjonalnego uchwytu VESA PV01.

Zalecana cena detaliczna XS35V3 Barebone to 172 Euro, a dla XS35GTA V3 233 Euro (z VAT). Oba produkty są już dostępne.

 

Źródło: techpowerup.com