Kolejny brylant z Tajwanu – HTC One X. Nowe oblicze smartfonów?
Przez Mateusz Michalak Dnia 29 Mar, 2013 O 08:11 AM | Kategorie MOBILNE, NOWOŚCI | Z 2 Komentarzami

150px-Htc_new_logo.svgNowy smartfon został już oficjalnie zapowiedziany 19 lutego w Nowym Jorku i Londynie. Wygląd i specyfikacja są nam znane, a połączenie wielu innowacyjnych rozwiązań w tym jednym urządzeniu może dać nam na prawdę mocną mieszankę wrażeń.

Najciekawszą rzeczą w nowym HTC jest HTC BlinkFeed, który zbiera informacje z całego świata i pozwala nam korzystać z nich wedle naszych potrzeb. Telefon dzięki tej funkcji posiada dostęp do 1400 źródeł medialnych takich jak: AOL, ESPN, MTV, Vice Media, CoolHunting, Reuters i wiele innych. Dziennie będzie pojawiało się około 10.000 artykułów, co daje sporą dawkę informacji. BlinkFeed pozwala na dostęp do naszych ulubionych serwisów internetowych, zdjęć oraz filmów za jednym kliknięciem.

Aparat

Firma zawarła wewnątrz HTC UltraPixel i zapewniła nas, że zdjęcia oraz nagrywane filmy będą najlepszej jakości. HTC One został także wyposażony w technologię HTC Zoe, która pozwala robić zdjęcia w najwyższej rozdzielczości, a następnie prezentuje je w szczególny sposób. Nasz album zamienia się z tradycyjnego na ruchomą galerię wspomnień. System może stworzyć taką galerię, zarówno ze zdjęć,  jak i z filmów wideo, podkładając odpowiednio dobraną muzykę oraz cięcia i przejścia. Można bardzo łatwo podzielić się swoim rezultatem ze znajomymi w sieci poprzez aplikacje społecznościowe. Trzeba zaznaczyć, że UltraPixel wychwytuje 300% więcej światła od tradycyjnych czujników w smartfonach. Druga szerokokątna kamera umiejscowiona z przodu, pozwala na nagrywanie wideo, wykonywanie zdjęć i autoportretów w jakości 1080p. Oba aparaty posiadają wieloosiową optyczną stabilizacje, dzięki której można nagrywać stabilne filmy w ruchu. Ponadto zostały ulepszone zdjęcia sekwencyjne,funkcja usuwania obiektów z pola widzenia oraz panorama 360°.

Dźwięk

HTC chciało zapewnić dobrą jakość dźwięku, dlatego zainstalowano wewnątrz HTC BoomSound. Według autorów, to wyposażenie dźwiękowe jako jedyne na razie zapewnia najlepszą jakość audio, ze wszystkich dostępnych smartfonów na rynku. W tym modelu zawarte są 2 głośniki przednie skierowane wprost na słuchacza wraz z dedykowanym wzmacniaczem. Dodatkowo mamy tu do czynienia z technologią Beats Audio, która wraz z ekranem Full HD zadowoli niejednego użytkownika.  Smartfon posiada aż dwa mikrofony współgrające z systemem obróbki dźwięku, dzięki czemu wideo posiada krystalicznie czysty dźwięk. Jakość rozmów także jest niczego sobie; to dzięki HTC Sense Voice, który wzmacnia poziom dźwięku i poprawia jakość głosu w hałaśliwym otoczeniu.

Telewizja

Tutaj Tajwańczycy ewidentnie się popisali. Mianowicie HTC One został wyposażony w funkcje pilota, która jest kompatybilna do większości dekoderów i telewizorów na rynku.   Dodatkowo HTC Sense TV zamienia telefon w interaktywny przewodnik po świecie filmu i rozrywki zapewniając najświeższe informacje. Sense TV pozwala na korzystanie z „Chmury” dzięki czemu w łatwy sposób możemy wyszukać swoje ulubione programy.

HTC One

Podsumowanie

HTC One został wyposażony w duży wyświetlacz Full HD o przekątnej 4.7′ , dlatego „nadal pozostaje telefonem”, a nie wielkim interaktywnym pudłem do trzymania w ręce. Ekran został pokryty szkłem odpornym na zarysowania, więc nie musimy się martwić o jego wytrzymałość. Gęstość pikseli jest na prawdę na najwyższym poziomie, 468 ppi zapewnia nam dokładność i przyjemność, jaką możemy odczuć patrząc na ekran. Smartfon dostępny jest w dwóch kolorach: srebrnym i czarnym, a obudowa wykonana jest z aluminium. Najnowszy model HTC posiada najnowszą wersję Androida: Jelly Bean oraz obsługuje protokół LTE, dzięki czemu każdy może liczyć na szybkie surfowanie w sieci.

Już teraz ten model dostępny jest u 185 operatorów komórkowych na całym świecie, a do Polski trafił do takich operatorów sieci jak: Orange, Plus, Play i T-Mobile. Telefon wszedł na rynek z początkiem marca.

 

Informacje zaczerpnięte z http://www.htc.com/pl/

  • regambler

    I oczywiście cena wynosząca tyle co 10 letni mały samochód….

    • Guest

      No niestety, najnowszy smartfon na rynku musi sporo wart 😉