Mapa internetu – ciekawy projekt rosyjskiego informatyka
Przez ciastoman Dnia 4 Sie, 2012 O 12:37 PM | Kategorie INTERNET, NOWOŚCI | Z 0 Komentarzami

Internet, którego korzenie sięgają lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku, stanowi obecnie jedną z najpopularniejszych metod masowej rozrywki. Ilość danych przesyłanych przez sieć podwaja się co około 8 miesięcy. Pół żartem pół serio można stwierdzić, że internet poszerza się szybciej od otaczającego nas wszechświata.

Ciekawego projektu podjął się rosyjski informatyk Ruslan Enikeev. Postanowił on stworzyć mapę internetu, która pokazuje relacje pomiędzy stronami w nim zawartymi. Usługa jest w pełni darmowa, ale istnieje możliwość wsparcia twórcy przez serwis PayPal.

Aktualnie mapa zawiera ponad 350 tysięcy witryn z prawie 200 krajów. Oliwkowym kolorem zostały zaznaczone strony pochodzące z Polski. Zdecydowanie najpopularniejszym odwiedzanym adresem jest google. Zaraz za nim plasują się portale informacyjne Wirtualna Polska oraz Onet. Niestety, jak na razie na mapie brakuje naszego portalu. Warto zwrócić uwagę jak mała jest polska część internetu w porównaniu chociażby do serwisu Wikipedia. Stanowi ona słońce wirtualnego kosmosu.

Wszystkich chętnych zapraszam do studiowania mapy, którą znajdziemy tutaj.